Jarní retreat Akademické YMCA 2022

Jarní retreat Akademické YMCA 2022

05.04.2022, Datum akce: 06.05.2022

Milí přátelé,

dovolujeme si vás pozvat na jarní Retreat. Na co se tedy můžete těšit? Hlavní téma:

Sociální sítě

Termín konání: 6. – 8. 5. 2022

Místo setkání: Tábor J.A. Komenského, Běleč nad Orlicí, https://www.taborbelec.cz.

Přednášející:

Pastoral Brothers

Téma: Zkušenosti s duchovním působením na sociálních sítích

Youtuberské duo mladých farářů Českobratrské církve evangelické, které tvoří Jakub Malý (* 1988), seniorátní farář Pražského seniorátu se základnou ve sboru v Libni a Karel Müller (* 1992), seniorátní farář pro mládež také Pražského seniorátu. Kromě svých společných aktivit nadále slouží jako faráři, Jakub Malý nejčastěji v Libni, Karel Müller občas v kostele u Martina ve zdi, kde se pravidelně konají večerní evangelické bohoslužby zaměřené hlavně na mládež. Müller také učí křesťanství a etiku na Evangelické akademii v Praze.

Oba přišli do církve na prahu dospělosti a rozhodli se stát faráři, seznámili se při studiích na Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy.

 

Josef Holý

Téma: Nebezpečí sociálních sítí, algoritmy, dezinformace, manipulace

Řečník TEDxPrague 2017

Josef začínal kdysi jako programátor. V šestnácti letech vytvořil svoji první počítačovou hru, která se nevydala. Ve dvaceti svůj první start-up, na kterém nezbohatl. Poté pracoval jako Social Network Designer v Sun Microsystems, který před krachem koupil Oracle. Vlastnil také mobile commerce start-up proactify.com, který sice nikdo nekoupil, ale zase se na něm hodně naučil.

Josef nasbíral zkušenosti jak ve startupovém, tak v korporátním prostředí. Od roku 2014 pracuje v pražském IT inovativním centru MSD, kde založil UX oddělení a kde je nyní zodpovědný za platformy pro Umělou Inteligenci a správu znalostí (Emerging Platforms). Ve volném čase se snaží psát nejen o Umělé inteligenci na paralelnihyperbola.cz.

 

Mgr. Jana Blahošová

Téma: Závislostní aspekty sociálních sítí

Fakulta sociálních studií Masarykovy Univerzity

Oblasti výzkumného zájmu

    • online objektivizace a sexualizace
    • ICT a body image
    • online rizika a příležitosti
    • vliv ICT na životní pohodu mladých lidí

 

Přihláška - viz níže.

 

Ke stažení

PŘIHLÁŠKA

 

 

Zpět

 
Po Út St Čt So Ne