DofE

Místní centrum programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu

DofE

Ceremonie 6. 6. 2017

Výprava našeho místního centra DofE se již podruhé účastnila ceremonií. Bronzovou úroveň absolvovaly a bronzový odznáček získaly Helena Pechová a Jana Šťastná. Stříbrnou úroveň absolvovala a a stříbrný odznáček získala Dominika Chrastilová. GRATULUJEME! Ceremonie se konala právě v den, kdy si YMCA připomněla 173. výročí svého vzniku.

"Díky DofE mám motivaci, proč vytrvat. DofE spojuje stejně nadšené lidi, ukazuje jim další možnosti jejich rozvoje. Díky DofE se může člověk zapojit do věcí, o kterých zatím jen přemýšlí. Může se zlepšit třeba v cizím jazyku, zjistit, že dobrovolnictví může člověku mnoho dát nebo konečně začít pravidelně sportovat."    Helena, 22 let

 

Bronzová expedice DofE – Stopaři historie

proběhla 1. a 2. dubna 2017 v okolí Petrovic a Tisé u Ústí nad Labem. Čtyřčlenný expediční tým měl za cíl sledovat vývoj těchto obcí ve 20. století, zvláště pak po 2. světové válce. Stopaři hledali místa, ze kterých byly foceny dobové fotografie, a snažili se zachytit současný stav těchto míst. Tým putoval z Petrovic po trase Zaniklé pohraničí přes Rájecká rašeliniště a Ostrov do Sněžníku. Druhý den do Tisé, kde prošli okruh Tiskými stěnami, na kterém bylo foceno několik dobových fotografií, a snažili se zachytit jejich současnou podobu. To se jim nakonec podařilo. Poté, co dorazili do Tisé, měli domluvený rozhovor se starostou. Pan starosta jim vyprávěl o tom, jak se v průběhu 20. století obec proměnila, provedl je výstavou o historii obce a přidal i osobitý pohled na poválečné a současné uspořádání a život v obci. Expedice skončila odjezdem domů, tříděním fotek a stříháním rozhovoru. A jak na expedici vzpomínají účastníci?

"Nikdy nezapomenu na euforii po tom, co jsme našly místo, odkud se fotila fotografii zahraničního cestovatele. Už jsme to skoro chtěly vzdát, protože jsme to místo hledaly poměrně dlouho. Když najednou Kačka volala, že je to určitě focené z místa, kde stojí. Pomalu jsme k ní došly (určitě zase jen planý poplach) a měla pravdu. Vážně to bylo TO místo. Začaly jsme neskutečně jásat." Helena, 22 let

"Expedice mě naučila lépe pracovat ve skupině. Naučila jsem se také uvařit na bombě a vařiči, lépe pracovat s mapou a také jsme se díky panu starostovi dozvěděly plno nových informací o pohnuté historii Tisé a okolí."               Jana, 21 let

Fotky z expedice zde https://goo.gl/photos/BYbZtwL1ZQ8bNPdPA.

Fotky ze cvičné expedice 25. a 26. 3. 2017 v okolí Příbrami naleznete zde https://goo.gl/photos/aPE2yKrUFaV7yMUx9.   

 

Proběhlo:

Stříbrná expedice 2016 - Ztraceni (geocashing) - FOTO 

 

Staň se účastníkem DofE!

    • Chceš získat nové zážitky a najít si nové kamarády?
    • Chceš na sobě pracovat, dělat věci, které mají smysl, a navíc za to získat mezinárodně uznávaný certifikát?
    • Je ti 14-24 let?

V tom případě je tu právě pro tebe program DofE.

Zapojit se do něj je snadné, kontaktuj naše místní centrum DofE na adrese andrea.groschlova@ymca.cz. Za registrační poplatek 100 Kč získáš účastnickou knížku, která je nezbytná pro plnění programu. V této ceně je také slevová kartička EYCA, která by Tě jinak přišla na 100 Kč.

KONTAKT:

YMCA v ČR - ústředí
Na Poříčí 12
110 00 Praha 1

koordinátor: Andrea Gröschlová
vedoucí: Andrea Gröschlová, Iva Šípková, Jiří Horák,
vedoucí expedice: Jiří Horák, Daniel Kratochvíl,

YMCA Brno
Kounicova 3
Brno

vedoucí: Kristýna Pulišová
vedoucí expedice: Kristýna Pulišová, Miroslav Vlček

V centru se s vedoucím domluvíš na aktivitách, kterým se chceš věnovat ve všech čtyřech oblastech a stanovíš si v každé z nich cíle, které pro Tebe budou výzvou.

Další informace:

O co je jedná?

Pusť se do nového dobrodružství i TY!

Více informací najdeš na stránkách www.dofe.cz

PŘÍBĚHY ABSOLVENTŮ

FOTOGALERIE

 

 

Staň se vedoucím DofE!

Oslovil Tě program a chtěl bys podpořit účastníky v jeho realizaci? Kontaktuj nás na adrese: andrea.groschlova@ymca.cz a přihlas se na Základní školení programu DofE:

Aktuální termíny školení programu DofE

Staň se školitelem a hodnotitelem expedice v programu DofE!

Oslovil tě program a chtěl bys podpořit účastníky v jeho realizaci? Kontaktuj nás na adrese: andrea.groschlova@ymca.cz a přihlas se na Expediční školení programu DofE.

Aktuální termíny školení DofE na stránkách www.dofe.cz.

 
Po Út St Čt So Ne

Aktuality YMCA

19.10.2017

YMCA v České republice podepsala smlouvu o spolupráci s MŠMT

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Stanislav Štech včera podepsal s YMCA v České republice a dalšími 17 organizacemi pracujícími s dětmi a mládeží smlouvy o dlouhodobé spolupráci. 

19.09.2017

Nové vedení YMCA v ČR

Valné shromáždění YMCA v ČR zvolilo na svém zasedání dne 16.9.2017 nové členy svého statutárního orgánu. Jsou jimi: Jan Blažek (předseda), Markéta Doušová (1. místopředsedkyně), Jitka Vávrová (2. místopředsedkyně), Michael Erdinger (hospodář).

Zobrazit všechny aktuality