Tábory

Jedním z významných prostředků, kterými YMCA obohacuje život dětí a mladých lidí již od svého počátku, jsou tábory. Ke kultovním tábořištím Masarykův tábor YMCA na Sázavě u Soběšína, zal. v roce 1921 nebo tábor Vlčice u Staňkovského rybníka, oba tyto tábory provozuje YMCA dodnes (přes pochopitelně nepochopitelnou pauzu v období fašismu a komunismu). YMCA však v současné době pořádá kolem 50 táborů ročně, takže zmíněná vlastní tábořiště (ještě spolu s Veverskou Bítýškou a Pastvinami) svou kapacitou samozřejmě nestačí a proto využíváme řadu dalších tábořišť po celém území naší republiky.

Každé sdružení YMCA organizuje tábory s nejrůznějším zaměřením. Od sportovně laděných, přes turistické a skautské až po tábory s programem zaměřeným převážně výtvarně či duchovně. Také věkové rozpětí účastníků se může velmi lišit, některá sdružení se věnují dětem i předškolního věku, jiné tábory jsou organizovány pro teenagery nebo pro mládež ve věku do 26 let.

YMCA jako tradiční pořadatel táborů a také organizátor kurzů pro jejich vedoucí pro vás připravila doporučení Jak vybrat tábor?

 

 

Tábory

Víkendový trénink na vodě

15.04.2014 , Datum akce: 16.05.2014, rubrika: Tábory

Víkendový trénink na vodě

Dva dny a dva večery, kdy se naučíš manévrovat loď, sjedeš minimálně 20 říčních km, ochutnáš PORIDGE dělaný na ohni, zazpíváš si, poznáš fajn kamarády a zjistíš, co Ti chce říct komár.

Termín: 16.-18. květen 2014

 

Letní tábory YMCA Praha 2014

07.04.2014 , rubrika: Tábory

Letní tábory YMCA Praha 2014

Zveme vás na letní tábory YMCA Praha!

Přinášíme první, prozatím neúplné, informace o připravovaných táborech YMCA Praha na léto 2014.
Podrobnější informace zveřejníme.

 

Nalezeno článků: 22, zobrazeno: 21-22
[1] [2] [3]

Víte že...?

Víte že...?

Mezi ymkaři byli tři nositelé Nobelovy ceny míru - Henry Dunant (jeden ze spoluzakladatelů Světové aliance YMCA), John R. Mott (prezident Světové aliance YMCA) a Martti Ahtisaari (bývalý finský prezident, vedl sportovní výukové středisko YMCA v Pákistánu).  (Více...)