STRUČNĚ

Autor: externí <protein(at)ymca.cz>, Téma: 02/2021, Vydáno dne: 29. 06. 2021

 • YMCA Plzeň připravila Velikonoční stezku, která byla nakonec vystavena na více než 100 místech naší republiky! Postarali se o to nejen někteří kolektivní členové YMCA, ale i obce, spolky, školy a školky, skupiny křesťanů i aktivní jednotlivci. Na některých místech se zúčastnilo i několik stovek zájemců! Plzeňská YMCA dál pokračuje ve sdílení programů napříč Ymkou a zájemcům nabízí know-how k Ptačí stezce a Lesní cestě skřítka Dubáčka. Napište si o ně na plzen@ymca.cz!

 • 100 nových stromů na Soběšín ke 100. narozeninám Ymky! Do výzvy se zapojil i tým zaměstnanců ústředí YMCA a pro svůj teambuildingový den vybral právě sázení první várky listnáčů na našem nejstarším tábořišti. Víte, že Masarykův Tábor YMCA v Soběšíně slaví letos také stovku?

 • V sobotu 24. dubna se konala celonárodní sbírka potravin. Zapojili se do ní i dobrovolníci YMCA PLZEŇ z. s. a YMCA Jindřichův Hradec!

 • Propadli jste geocachingu? Pak si určitě přijďte odlovit zbrusu novou kešku u pražského Palác YMCA! Stačí vyluštit souřadnice a dojít podle nich k finální krabičce. Odměna vás nemine. Schránku už objevilo téměř sto hledačů!

 • YMCA Praha vyhrála výběrové řízení na provoz nového nízkoprahového klubu na Praze 10! Skvělá zpráva a velký úspěch. Pro své služby bude mít k dispozici krásný zrekonstruovaný prostor včetně hřiště a pozemku. Nový klub se bude jmenovat DECIMA! a bude sloužit zdejším dětem a mladým ve věku 6–19 let, ohroženým společensky nežádoucími jevy. První klienty by měl uvítat už v polovině tohoto roku!

 • Putovní výstava Na čem záleží vesele cestuje po republice. Ve dvou štafetách objela už šest regionálních Ymek, v plánu je ještě dalších šest míst.

 • Dubnové Setkání zaměstnanců YMCA na téma Nahoďte motory! proběhlo online a bylo věnováno tématu výborů kolektivních členů YMCA, jejich roli, diskuzi nad tím, jak získávat do výborů nové pracovníky a sdílení konkrétních a praktických rad, jak zařídit, aby byl výbor funkční.

  YMCA Strmilov propojila oslavy s Nocí kostelů a pro návštěvníky nachystala čtení příběhu Muž, který sázel stromy, slavnostní otevření výstavy Marie Jiřičkové, hudební vystoupení i výtvarnou dílnu pro děti. Večer uzavřel zahradní piknik.

 • YMCA v Ústí nad Labem oslavila výročí venkovním koncertem skupiny Oboroh v městských sadech.

  Výbor YMCA DAP v rámci oslav 100 let české Ymky vyrazil v neděli do Divoké Šárky s cílem ujít společně 100 km. Nakonec se podařilo kilometrů 30 – a těch dalších 70 jste mohli přidat i vy, pokud jste se zúčastnili výzvy.

 • Nejen YMCA, ale také volejbal slaví letos 100 let v Československu – a to není náhoda! Volejbal vynalezl v roce 1895 Wiliam G. Morgan z Holyoke YMCA v Massachusetts. A YMCA ho pak k nám spolu s dalšími sporty přinesla, organizovala první mistrovství a její tělovýchovný ředitel, známý soběšínský ymkař Joe First, stál dokonce v čele ustavení oficiálního Čs. volleyballového svazu. O počátcích odbíjené u nás vypráví i výstava Volejbalové století, kterou můžete vidět v Národním muzeu v Praze do konce října.

 • Jungmannovo náměstí na Praze 1 na měsíc ozdobila venkovní výstava „Na čem záleží“ připomínající nejen hodnoty, na kterých česká YMCA stojí, ale také její 100. narozeniny! Kolemjdoucí se mohli podívat, začíst a zamyslet, co je pro ně důležité!

 • Jak zajímavě pracovat s mládeží online? To bude řešit mezinárodní dvouletý projekt více než 100 ymkařů, vedoucích a pracovníků s mládeží. Tato pracovní skupina se bude jednou za 1–2 měsíce online scházet a společně sdílet nejlepší praxi v online práci s mládeží, společně se zkoušet nové nástroje a aktuální trendy. Chcete se přidat? Více zjistíte na ústředí u naší zahraniční sekretářky.

  Julie Bergerová, koordinátor PR a komunikace YMCA v ČR