02/2014

PRAHA, YMCA – 170 důvodů k oslavě

Vydáno dne 25. 07. 2014 (1785 přečtení)
Jak proběhly oslavy 170 let YMCA na jednotlivých místech naší republiky?

Taková událost si vyžadovala soustředit mnoho sil, schopností a energie, proto své síly spojila YMCA Praha s YMCA v ČR – ústředí a uspořádali akci na Jungmannově náměstí v Praze 1.


Pro většinu z vás by ale asi byla nezáživná minimálně pětistránková pasáž o komplikovaných možnostech získat povolení k uspořádání akce na některém pražském náměstí... I když byli konkrétní úředníci na všech magistrátech vstřícní, přesto jsme nakonec byli nuceni přesunovat akci z původně plánovaného nám. Republiky, přes Anděla, Mírové náměstí, Palackého náměstí, až na konečné Jungmannovo.... jenom těch papírů a času...

Raději se přesuňme na samotnou akci... První co mě napadne při vzpomínce na ni je slovo – jméno – Eliáš! Díky jeho nasazení a obětavosti jakožto hlavního koordinátora oslav se vše podařilo zvládnout, díky patří i celému týmu.
Na náměstí hned vedle Václaváku jsme navršili neuvěřitelné množství materiálu, který se postupně proměnil ve stánky s propagačními materiály včetně výroby placek, podium pro Ten Sing a kapelu, tee-pee s výtvarnými aktivitami, lezeckou stěnu, dráhu pro odrážedla, velkobublinnou aparaturu, výzdobu všeho druhu...

Přálo nám i počasí, takže okolojdoucí se mohli na chvilku uvolnit a oslavit s námi radost z pohybu, zpěvu, tance, výtvarničení, prohlédnout si fotky, něco se dozvědět... V tomto prostoru se jen velmi těžko odhaduje, kolik lidí se akce aktivně zúčastnilo, kolik ji zaregistrovalo, kolik jen prošlo, ale shodli jsme se na asi 500 lidech. V každém případě měla akce smysl a nám samotným se líbila.

text a foto: J. V. Hynek, YMCA v ČR

[.. Celý článek | Autor: -jvh- .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]