02/2014

Pečouni – pro sebe i pro druhé…

Vydáno dne 25. 07. 2014 (2010 přečtení)
Je pátek a kdekdo plánuje víkendový odpočinek. 38 mladých lidí z celé ČR také balí krosnu a vyráží na vlak či autobus. Jejich cílem je Nazaret v pražských Kunraticích a o odpočinku tu nemůže být ani řeč.


Všichni tihle mládežníci jsou totiž dobrovolníky Manželských setkání a sjeli se sem, aby se dozvídali důležité informace z oblasti pedagogiky, psychologie, zdravovědy nebo práva. Zkrátka vše, co se jim bude hodit na devítidenním dětském táboře, který každý rok doprovází letní kurz pro manžele.

Už začátkem prázdnin je v Třešti u Jihlavy čeká bezmála stovka dětí, od kočárkových prcků až po teenagery, kteří si říkají „áčka“. Tyhle všechny děti musejí mladí dobrovolníci – vedoucí skupinek zaujmout a připravit pro ně přitažlivý program do deště i do vedra. Zatímco rodiče dětí pracují na svém partnerském vztahu, o jejich děti pečují proškolení mladí dospělí.

V Ymce Familii jim říkáme „pečouni“. Z mnohých z nich se časem stanou manželé, rodiče – a účastníci Manželských setkání. Na pečounská léta jim zbydou fotografie plné rozesmátých tváří, vzpomínky a dobrý pocit, že tenkrát byli ve správný čas na správném místě. Pro sebe – i pro druhé.

Blanka Strouhalová, YMCA Familia, foto: archiv autorky

[.. Celý článek | Autor: externí .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]