02/2019

Setkání YMCA 2019

Vydáno dne 20. 06. 2019 (289 přečtení)

Slavíme 175 let!


Každoroční Setkání YMCA na Masarykově táboře na Sázavě u Soběšína bylo letos ve znamení oslav 175. výročí založení YMCA. Jak jinak!


Setkání si zachovalo všechny důležité a oblíbené body programu – kreativní, sportovní, soutěžní, odpočinkový, slavnostní, atd..., ale přece jen při takovéto příležitosti byl okořeněn speciálním divadelním vystoupením Víti Marčíka a jeho představením Orbis Pictus, které se pro tuto příležitost velmi hodilo.

Další specialitou byla i návštěva našeho prvního presidenta T. G. Masaryka, který byl na svém koni téměř jako živý. Věříme, že se mu na táboře nesoucí jeho jméno líbilo. Aby ne, příjemná atmosféra, spousta zajímavých aktivit, pozitivní duch, pěkné počasí...
Výtvarné aktivity ovládlo téma 175 let YMCA. Malovalo se na tašky – příslušná čísla nebo různé druhy trojúhelníků, vybarvovaly se omalovánky nejen pro dospělé s podobným motivem, nebo speciální, neuvěřitelně krásné omalovánky pro děti, které vytvořila devítiletá Eliška Šípková (ukázka viz střed tohoto čísla). Nechyběl tradiční volejbalový turnaj dvojic, který kupodivu paradoxně vyhrálo jednoznačně nejstarší zúčastněné mužstvo. :-)

Jedním z vrcholů každého Setkání je vždy oceňování ve dvou kategoriích – dobrovolníků za předchozí rok a za zásluhy a celoživotní přínos YMCA. Bylo oceněno 12 dobrovolníků a 2 zasloužilí ymkaři – Tomáš Drnek z YMCA Jindřichův Hradec a Karin Soudková, hlavní účetní YMCA v ČR.

Tím druhým je pak Soběšínský pětiboj, soutěž týmů v několika speciálních disciplínách – převážení trosečníků na loďce, lyžařském závodě po areálu tábořiště, šifrách, atd. Vítěze této náročné hry můžete vidět na fotografii – tým Brims.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci akce a přispěli svým dílem k pěkně prožitému víkendu. Ať žije Setkání 2020! Zabukujte si termín 22.–24. května!

PS: Na webu ymca.cz najdete velkou barevnou fotogalerii z této akce.

J. V. Hynek, foto: autor textu

[.. Celý článek | Autor: -jvh- .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]