02/2019

SeZam 2019

Vydáno dne 20. 06. 2019 (256 přečtení)

Setkání zaměstnanců opět v Olomouci


Již tradiční Setkání zaměstnanců je vždy příležitostí nejen k vzájemnému setkání, sdílení, ale i rozvoji a společné práci na nějakém konkrétním tématu. Tentokrát bylo tímto tématem Strategické plánování.


Také místo – tedy město je už po několik let tradičním – Olomouc. Využili jsme toho tentokrát na krátký výlet na Sv. Kopeček, což byla novinka ve vždy nabitém programu. Určitě to bylo příjemné, na pár chvilek si odpočinout od grafů, tabulek a schémat, kterými jsme se zabývali jinak po celou dobu.

YMCA právě začíná připravovat nový strategický plán na léta 2021–2025. Právě proto jsme zvolili toto téma, abychom celý plán co nejlépe připravili. Zabývali jsme se především návazností strategických plánů jednotlivých kolektivních členů YMCA a centrálního strategického plánu YMCA v ČR.

Dalším důležitým prvkem byla samotná podoba strategického plánu kolektivních členů. Asi nejdůležitější pravidlo, ke kterému jsme dospěli bylo, že je důležité, aby byl přiměřený potřebám kolektivního člena YMCA, tzn., aby byl na jedné straně dostatečný, na druhé straně, aby nezahltil ty, kteří jej mají realizovat a zároveň mají na starosti spoustu dalších aktivit v YMCA. Přesně takový představila Žlababa z YMCA Skaut, může být dobrým vodítkem pro všechny, kteří formu svého SP teprve hledají.

Nemůžeme zapomenout ani na mezinárodní formát SeZamu, který proběhl s hosty ze Slovenska již podruhé. Jiný pohled, jiné zkušenosti, nové inspirace, čerstvé pohledy, stejné i jiné problémy i otázky... to vše přispívá k ještě dělnější atmosféře takovýchto setkání.

Výstupy jsou zcela konkrétní – KOPR – Komise pro rozvoj čeká na vaše konkrétní cíle, ale to už víte odjinud. :-)

J. V. Hynek, foto: autor textu

[.. Celý článek | Autor: -jvh- .. ]
[..Pošli e-mail | Vytisknout článek ..]