Zahraniční programy

z

YMCA nabízí dobrovolnické projekty, semináře, školení, výměny mládeže, festivaly, tábory... v krajinách více či méně vzdálených. 

Univerzální předběžná přihláška pro všechny zahraniční programy je k dispozici ZDE.

Prosíme, využijte ji při prvním kontaktu s YMCA v ČR. 

S dotazy či připomínkami se bez váhání obracejte na zahraničního sekretáře YMCA v ČR Ivu Šípkovou 

ymca@ymca.cz nebo tel: 774 481 844. 

 

Aktuálně: 


V rámci Evropské dobrovolné služby nabízíme dobrovolnická místa v těchto hostitelských projektech
:

1 místo pro dobrovolníka do německo-francouzského centra denní péče od 15.09.2016 do 15.09.2017 v Karlsruhe v Německu. Náplň práce: pomoc v pravidelných programech centra pro děti - výtvarka, sport, role playing. Možnost věnovat se vlastnímu projektu ve workshopech nebo pomáhat při jednorázových akcích koordinující organizace Kreisjugendwerk der AWO Karlsruhe-Stadt, která pracuje s mládeží a mezinárodními dobrovoníky do 30 let. Základní AJ nebo DE výhodou. CV a motivační dopis do 28.8.2016 na l.oberacker@awo-reisen.de, podrobnosti o projektu zde.

 

5 míst pro dobrovolníky v belgické organizaci Compagnons Bâtisseurs, která koordinuje 5 různých projektů ve městech Marche-en-Famenne a Liège zaměřených na děti, mládež, sport, integraci osob se zdravotním postižením, mezinárodní projekty. Podrobnosti naleznete zde. CV a motivační dopis pro konkrétní projekt zasílejte na evs@compagnonsbatisseurs.be nejpozději do 4. září 2016. Projekty začínají v únoru 2017 a trvají 1 rok 

 

4 místa pro dobrovolníky 17-30 let v italském sdružení Tempo Libero v Brescii. Na 9 měsíců od 2.1.2017, náplň práce: asistence ve dvou domovech pro seniory, tvořivé, relaxační, vzdělávací aktivity pro seniory. Podrobnosti naleznete zde a zde. Přihlášku a motivační dopis zasílejte do 8.9.2016 na ymca@ymca.cz. Dobrovolníci dostanou ubytování, stravu, kapesné, cestovné, pojištění, jazykový kurz a věnují se smysluplné práci v projektech, které mají tradici EVS již od roku 2001. 

 

3 místa v YMCA Bath Group v Anglii (sdružení Ymek v Bathu, Bristolu, Wiltshiru a Gloucestershiru) na 12 měsíců od září 2017. Náplň práce: volnočasové aktivity v YMCA školkách, ve školních klubech a družinách, v komunitních centrech YMCA. Základní AJ podmínkou. Co za to: ubytování a strava v YMCA hostelu, cestovné, kapesné, pojištění, jazykový kurz. Hlaste se od 1.7.-30.9.2016 na volunteering@bathymca.co.uk, pošlete CV, motivační dopis a kontakt na YMCA v ČR jako vysílající organizaci. Podrobnosti získáte na ymca@ymca.cz. Ostatní aktuální EVS projekty v YMCA v Evropě naleznete zde

 

2 místa v projektu EVSensation, v organizaci La Fondazione Istituto Morcelliano v Chiari v severní Itálii, 7 měsíců od 15.1.2017. Volnočasové aktivity pro děti a mládež, eurodesk. Hlaste se co nejdříve.

 

2 místa na 1 rok v Komunitním centru Reflect o.s. Stopy v Žilině. Práce v klubech (s dětmi, mládeží, maminkami, studenty SŠ), spolupráce s místním sborem CB. Projekt je vyzkoušen předchozími dobrovolníky. Začátek EVS 1.10.2016 – 31.1.2017, konec 1.10. – 31.12.2017

Zkušenosti současných a minulých dobrovolníků na blogu EVS

  

Evropská dobrovolná služba je jedním z tradičních zahraničních programů YMCA v ČR. Od roku 2001 YMCA v ČR vyslala téměř 100 dobrovolníků a jednotlivá sdružení YMCA hostila téměř 30 dobrovolníků ze zahraničí. Jak se žije dobrovolníkům za hranicemi, si přečtěte na blogu EVS, a na straně 3 v letáku o EDS, co zažil náš dobrovolník Honza v Rusku.

 

  

YMCA na cestách

Sledujte nový blog cestovatelů z české YMCA až na konec světa.

Vyrážíte s Ymkou do zahraničí? Dejte o sobě vědět!

   

Staňte se účastníky výměny mládeže ČR-Izrael 2016, kterou pořádá ČRDM společně s Radou hnutí mládeže v Izraeli. Tým účastníků (18-26 let) se podílí na přípravě programu a organizaci v ČR. Česká část výměny proběhne v září, izraelská část v listopadu 2016. Profil zájemců a další podrobnosti najdete zde.

nebo jeďte s ČRDM na 9. Česko-německé setkání mládeže Polička 2016 - třídenní setkání v září 2016, aktuální témata v plénu i workshopech, rozvoj další vzájemné spolupráce, setkání s účastníky prvního Č-N setkání z roku 1996, znalost němčiny není podmínkou; přihlášky do konce července; podrobnosti zde.

 

 YMCA World Challenge 2016 se konala po celém světě 6. června 2016. Sledujte, co se v rámci ‪#‎giveavoiceYMCA‬ děje v YMCA ve světě.

 

 

YMCA v ČR spustila svou kampaň #‎nenimitojedno‬. Zapoj se do kampaně!  

 

    

Letní stáž pro dobrovolníky v hostelu v norském Oslo Ronningen se bohužel také letos pozastavuje kvůli rozsáhlé rekonstrukci budovy, dobrovolníci budou do hostelu opět přijímáni až na letní sezónu 2017, od května do půlky srpna 2017. Hlaste se na začátku roku 2017. Podrobnosti na ymca@ymca.cz.

 

 

Kancelář YMCA Europe v Bruselu má svůj newsletter s aktuálními informacemi z evropských institucí a grantovými příležitostmi. YMCA Europe vydala newsletter. Ke stažení ZDE

 

 

Nabídka dlouhodobých dobrovolnických pobytů v zahraničí:

    • Dobrovolnický pobyt v outdoorovém centru YMCA Greenhill v Irsku (10 - 12 měsíců). Nástupní data jsou každoročně září, leden nebo březen.
    • Dobrovolnický pobyt v outdoorovém centru YMCA Lakeside, Anglie - minimálně 2 měsíce, možno i dlouhodobě. Hodnocení pobytu od účastníků z minulých let si můžete přečíst ZDE.
    • Roční dobrovolnický pobyt v dětském denním táboře YMCA Romford, Anglie (od června nebo od listopadu 2016).

Pokud Vás zajímají projekty dobrovolné služby v exotičtějších zemích, doporučujeme program Cagliero Salesiánské asociace Dona Boska.

 
Po Út St Čt So Ne

Aktuality YMCA

24.05.2016

Zemřela Lenka Dančová

S hlubokou lítostí oznamujeme, že v neděli 22. 5. 2016 zemřela po těžké nemoci dlouholetá ymkařka Lenka Dančová z YMCA Znojmo.

Smuteční rozloučení proběhne ve čtvrtek 26. května 2016 ve 12.00 hod. v obřadní síni znojemského hřbitova a poté bude uložena do rodinného hrobu.

06.04.2016

Zemřel Jan Šimsa

S lítostí oznamujeme, že včera 5. 4. 2016 ve věku 86 let zemřel doma v rodinném kruhu Jan Šimsa, člen YMCA Brno a Oikumené-Akademická YMCA, evangelický farář, naposledy působil v Prosetíně, a bývalý disident – signatář Charty 77. Roku 1991 obdržel od rukou prezidenta Václava Havla Řád T. G. M. za zásluhy o rozvoj demokracie, humanity a lidských práv.

Zobrazit všechny aktuality