Zahraniční programy

z

YMCA nabízí dobrovolnické projekty, semináře, školení, výměny mládeže, festivaly, tábory... v krajinách více či méně vzdálených. 

Univerzální předběžná přihláška pro všechny zahraniční programy je k dispozici ZDE.

Prosíme, využijte ji při prvním kontaktu s YMCA v ČR. 

S dotazy či připomínkami se bez váhání obracejte na zahraničního sekretáře YMCA v ČR Ivu Šípkovou 

ymca@ymca.cz nebo tel: 774 481 844. 

Zde naleznete plán zahraničních programů YMCA v ČR na rok 2017 s přehledem termínů a podmínek přihlášení. 

 

Aktuálně: 

 

YMCA Europe hledá vhodné kandidáty z národních YMCA do nové programové skupiny YPG - Youth Policy Group. Zajímá vás politika mládeže, chcete úzce spolupracovat s kanceláří YE v Bruselu a spoluvytvářet dokumenty, které YE v oblasti mládeže předkládá. Podrobnosti zde. Zasílejte své CV na ymca@ymca.cz do 29.9.2016.

 

Nabídka pro dobrovolníky z YMCA v ČR: 

Vyzkoušejte si roli dobrovolníka také v některé zahraniční Ymce. 

Zde naleznete aktuální nabídku dobrovolnických míst.

 

 

Přihlaste se do programu světové Ymky CHANGE AGENTS 2017/2018! Výzva všem kolektivním členům YMCA v ČR: vyberte ze svých členů aktivní a iniciativní ymkaře ve věku 18 – 30 let a navrhněte je do programu CHANGE AGENTS

Hlaste se/vybírejte do 23. září 2016!

 

V rámci Evropské dobrovolné služby nabízíme dobrovolnická místa v těchto hostitelských projektech:

 

3 místa v YMCA Bath Group v Anglii (sdružení Ymek v Bathu, Bristolu, Wiltshiru a Gloucestershiru) na 12 měsíců od září 2017. Náplň práce: volnočasové aktivity v YMCA školkách, ve školních klubech a družinách, v komunitních centrech YMCA. Základní AJ podmínkou. Co za to: ubytování a strava v YMCA hostelu, cestovné, kapesné, pojištění, jazykový kurz. Hlaste se od 1.7.-30.9.2016 na volunteering@bathymca.co.uk, pošlete CV, motivační dopis a kontakt na YMCA v ČR jako vysílající organizaci. Podrobnosti získáte na ymca@ymca.cz. Ostatní aktuální EVS projekty v YMCA v Evropě naleznete zde

 

InformaGiovani v italském Palermu hostí 2 EVS dobrovolníky na 1 rok od března 2017. Náplň práce: organizace workcampů, administrativa, PR, komunikace s dobrovolníky, atd. Podrobnosti zde a na ymca@ymca.cz. Přihlášku zasílejte do 30.9.2016.

 

 

2 místa v projektu EVSensation, v organizaci La Fondazione Istituto Morcelliano v Chiari v severní Itálii, 7 měsíců od 15.1.2017. Volnočasové aktivity pro děti a mládež, eurodesk. Hlaste se co nejdříve.

 

Zkušenosti současných a minulých dobrovolníků na blogu EVS

  

Evropská dobrovolná služba je jedním z tradičních zahraničních programů YMCA v ČR. Od roku 2001 YMCA v ČR vyslala téměř 100 dobrovolníků a jednotlivá sdružení YMCA hostila téměř 30 dobrovolníků ze zahraničí. Jak se žije dobrovolníkům za hranicemi, si přečtěte na blogu EVS, a na straně 3 v letáku o EDS, co zažil náš dobrovolník Honza v Rusku.

 

  

YMCA na cestách

Sledujte nový blog cestovatelů z české YMCA až na konec světa.

Vyrážíte s Ymkou do zahraničí? Dejte o sobě vědět!

   

 

Staňte se účastníky výměny mládeže ČR-Izrael 2016, kterou pořádá ČRDM společně s Radou hnutí mládeže v Izraeli. Tým účastníků (18-26 let) se podílí na přípravě programu a organizaci v ČR. Česká část výměny proběhne v září, izraelská část v listopadu 2016. Profil zájemců a další podrobnosti najdete zde.

 

 

 YMCA World Challenge 2016 se konala po celém světě 6. června 2016. Sledujte, co se v rámci ‪#‎giveavoiceYMCA‬ děje v YMCA ve světě.

 

 

YMCA v ČR má svou kampaň #‎nenimitojedno‬. Zapoj se do kampaně!  

 

    

Letní stáž pro dobrovolníky v hostelu v norském Oslo Ronningen se bohužel také letos pozastavuje kvůli rozsáhlé rekonstrukci budovy, dobrovolníci budou do hostelu opět přijímáni až na letní sezónu 2017, od května do půlky srpna 2017. Hlaste se na začátku roku 2017. Podrobnosti na ymca@ymca.cz.

 

 

Kancelář YMCA Europe v Bruselu má svůj newsletter s aktuálními informacemi z evropských institucí a grantovými příležitostmi. YMCA Europe vydala newsletter. Ke stažení ZDE

 

 

Nabídka dlouhodobých dobrovolnických pobytů v zahraničí:

    • Dobrovolnický pobyt v outdoorovém centru YMCA Greenhill v Irsku (10 - 12 měsíců). Nástupní data jsou každoročně září, leden nebo březen.
    • Dobrovolnický pobyt v outdoorovém centru YMCA Lakeside, Anglie - minimálně 2 měsíce, možno i dlouhodobě. Hodnocení pobytu od účastníků z minulých let si můžete přečíst ZDE.
    • Roční dobrovolnický pobyt v dětském denním táboře YMCA Romford, Anglie (od června nebo od listopadu 2016).

Pokud Vás zajímají projekty dobrovolné služby v exotičtějších zemích, doporučujeme program Cagliero Salesiánské asociace Dona Boska.

 
Po Út St Čt So Ne

Aktuality YMCA

24.05.2016

Zemřela Lenka Dančová

S hlubokou lítostí oznamujeme, že v neděli 22. 5. 2016 zemřela po těžké nemoci dlouholetá ymkařka Lenka Dančová z YMCA Znojmo.

Smuteční rozloučení proběhne ve čtvrtek 26. května 2016 ve 12.00 hod. v obřadní síni znojemského hřbitova a poté bude uložena do rodinného hrobu.

06.04.2016

Zemřel Jan Šimsa

S lítostí oznamujeme, že včera 5. 4. 2016 ve věku 86 let zemřel doma v rodinném kruhu Jan Šimsa, člen YMCA Brno a Oikumené-Akademická YMCA, evangelický farář, naposledy působil v Prosetíně, a bývalý disident – signatář Charty 77. Roku 1991 obdržel od rukou prezidenta Václava Havla Řád T. G. M. za zásluhy o rozvoj demokracie, humanity a lidských práv.

Zobrazit všechny aktuality