Zahraniční programy

z

YMCA nabízí dobrovolnické projekty, semináře, školení, výměny mládeže, festivaly, tábory... v krajinách více či méně vzdálených. 

Univerzální předběžná přihláška pro všechny zahraniční programy je k dispozici ZDE.

Prosíme Vás, využijte ji při prvním kontaktu YMCA v ČR. 

S dotazy či připomínkami se bez váhání obracejte na zahraničního sekretáře YMCA v ČR Ivu Šípkovou na ymca@ymca.cz nebo tel: 774 481 844. 

Aktuálně: 

Poslední volné místo v mezinárodním projektu YMCA Community Works na Slovensku, od 19. do 26. června 2016. Projekt je určen pracovníkům nízkoprahových klubů nebo komunitních center, ale i pracovníkům s dětmi a mládeží. Hlaste se nyní na ymca@ymca.cz

 

 

Nabízíme volná místa v projektech zahraničních YMCA, ve kterých je YMCA v ČR partnerskou organizací. Aktuálně to je  Immigration Y Generation ve Francii (5 míst), 5.-14.6.2016.

 

 

Mezinárodní školení pro skautské vedoucí v YMCA se koná ve Švýcarsku 24.-28.8.2016, pořádá ho programová skupina YMCA Europe European Scouting and Jungschar Program Group. Školení je určeno skautským vedoucím v YMCA ve věkových skupinách 14-18 a 18+. Hlaste se nyní.

 

 

 

YMCA Srbsko hledá dobrovolníky 18+ na workcamp v Bački Petrovaci, od 16. do 28. 7. 2016. Náplní práce bude renovace dvou místností YMCA Centra denní péče. Strava a ubytování hrazeny. Podrobnosti zde

  

 

V rámci Evropské dobrovolné služby nabízíme aktuálně tyto projekty k nejbližší uzávěrce žádostí o grant 4.10.2016:

  2 místa v projektu EVSensation, v organizaci La Fondazione Istituto Morcelliano v Chiari v severní Itálii, 7 měsíců od ledna 2017. Volnočasové aktivity pro děti a mládež, eurodesk. Hlaste se co nejdříve.

  2 místa na 1 rok v Komunitním centru Reflect o.s. Stopy, které sídlí v Žilině. Dobrovolníci pracují v klubech (s dětmi, mládeží, maminkami, studenty středních škol) nebo spolupracují s místním sborem Církve Bratrské. OZ Stopy je svým zaměřením blízké ymce, projekt je vyzkoušen předchozími dobrovolníky, které je možné kontaktovat. Začátek EVS říjen 2016 – leden 2017, konec říjen – prosinec 2017. 

 

Zkušenosti současných a minulých dobrovolníků na blogu EVS

  

Příprava na YMCA World Challenge 2016 právě vypukla. Bude se konat ve dnech kolem 6. června 2016 https://www.youtube.com/watch?v=dmuVPUDhPsM!    

 

 

Letní stáž pro dobrovolníky v hostelu v norském Oslo Ronningen se bohužel také letos pozastavuje kvůli rozsáhlé rekonstrukci budovy, dobrovolníci budou do hostelu opět přijímáni až v létě 2017. Nyní se nabízí práce pouze pro dobrovolníky, kteří mohou účinně pomoct při stavebních pracích, zejména při malování a údržbě budov během léta 2016, a na školní rok 2016/2017 také jsou volná místa pro 1-2 dobrovolníky do kuchyně a na úklid. Podrobnosti na ymca@ymca.cz.

 

Kancelář YMCA Europe v Bruselu má svůj newsletter s aktuálními informacemi z evropských institucí a grantovými příležitostmi. YMCA Europe vydala newsletter. Ke stažení ZDE

 

Nabídka dlouhodobých dobrovolnických pobytů v zahraničí:

    • Dobrovolnický pobyt v outdoorovém centru YMCA Greenhill v Irsku (10 - 12 měsíců). Nástupní data jsou každoročně září, leden nebo březen.
    • Dobrovolnický pobyt v outdoorovém centru YMCA Lakeside, Anglie - minimálně 2 měsíce, možno i dlouhodobě. Hodnocení pobytu od účastníků z minulých let si můžete přečíst ZDE.
    • Roční dobrovolnický pobyt v dětském denním táboře YMCA Romford, Anglie (od června nebo od listopadu 2016).

Pokud Vás zajímají projekty dobrovolné služby v exotičtějších zemích, doporučujeme program Cagliero Salesiánské asociace Dona Boska.

 
Po Út St Čt So Ne

Aktuality YMCA

24.05.2016

Zemřela Lenka Dančová

S hlubokou lítostí oznamujeme, že v neděli 22. 5. 2016 zemřela po těžké nemoci dloholetá ymkařka Lenka Dančová z YMCA Znojmo.

Smuteční rozloučení proběhne ve čtvrtek 26. května 2016 ve 12.00 hod. v obřadní síni znojemského hřbitova a poté bude uložena do rodinného hrobu.

06.04.2016

Zemřel Jan Šimsa

S lítostí oznamujeme, že včera 5. 4. 2016 ve věku 86 let zemřel doma v rodinném kruhu Jan Šimsa, člen YMCA Brno a Oikumené-Akademická YMCA, evangelický farář, naposledy působil v Prosetíně, a bývalý disident – signatář Charty 77. Roku 1991 obdržel od rukou prezidenta Václava Havla Řád T. G. M. za zásluhy o rozvoj demokracie, humanity a lidských práv.

Zobrazit všechny aktuality