Zahraniční programy

z

YMCA nabízí dobrovolnické projekty, semináře, školení, výměny mládeže, festivaly, tábory... v krajinách více či méně vzdálených. 

Univerzální předběžná přihláška pro všechny zahraniční programy je k dispozici ZDE.

Prosíme, využijte ji při prvním kontaktu s YMCA v ČR. 

S dotazy či připomínkami se bez váhání obracejte na zahraničního sekretáře YMCA v ČR Ivu Šípkovou 

ymca@ymca.cz nebo tel: 774 481 844. 

Zde naleznete plán zahraničních programů YMCA v ČR na rok 2017 s přehledem termínů a podmínek přihlášení. 

 

Aktuálně: 

Hledáme dobrovolníky do YMCA v Anglii. Máte zkušenost z české YMCA a chcete poznat, jak pracuje jedna z nejstarších Ymek v Anglii - YMCA Bournemouth? Je vám 18-30, domluvíte se anglicky a plánujete, co budete dělat od září 2017? Staňte se dobrovolníkem Evropské dobrovolné služby v YMCA Bournemouth! Můžete zde pomáhat v ubytování a pastorační péči,ve volnočasových programech a sportech, v PR a fundraisingu, ve školce a mateřském centru nebo v několika YMCA centrech pro děti a mládež v Bournemouthu a Dorsetu. Pokud máte zájem, kontaktujte ymca@ymca.cz,  připravte si CV v angličtině a motivační dopis psaný pro konkrétní dobrovolnické místo v YMCA Bournemouth. Hlaste se do 27. 2. 2017.   

 

Volné místo pro dobrovolníky EDS v Maďarsku, v regionu Nógrád, od 23. března do 22. prosince 2017. Práce s dětmi a mládeží ve spolupráci s místní romskou komunitou, organizace akcí pro děti a mládež, důraz na zdravý a eco-friendly životní styl. Komunikativní AJ podmínkou. Město Szécsény a okolí, tým 4 EVS dobrovolníků z ČR, Portugalska, Francie a Estonska. Přihlášky a podrobnosti nyní na ymca@ymca.cz.  

 

 

Volné místo pro dobrovolníky EDS v Lotyšsku, od února/března do října 2017 (lze zkrátit). Práce s dětmi a mládeží s různými typy postižení (není vyžadována předchozí zkušenost). Místem práce je Sigulda, nezisková organizace Wings of Hope, která poskytuje poradenství, hlídání dětí, léčebný tělocvik, programy rozvíjející řeč pomocí umění, hudby, tance, terapie pomocí zvířat, různé workshopy, atd. Úkolem dobrovolníků bude pomoc zaměstnancům v pravidelných aktivitách, při organizaci festivalů a kulturních akcí. Přihlášky a podrobnosti nyní na ymca@ymca.cz.

 

Volné místo pro 1 dobrovolníka EDS v Marche-en-Famenne v Belgii, na 1 rok od října 2017. Asistence v programech pro lidi s různým typem postižení. Více v tomto dokumentu.

Zasílejte své CV a motivační dopis do 23. 3. 2017 na ymca@ymca.cz.

 

 

Outdoorové centrum YMCA Greenhill v Severním Irsku nabízí možnost krátkodobé - dvouměsíční dobrovolnické služby od 23.6. do 25.8. 2017. Dobrovolník, 18+, pomáhá při týdenních outdoorových programech pro děti a mládež. Jedná se o aktivity - lukostřelba, jízda na kanoích, rafty, lezecká stěna, lanové aktivity, horolezectví, orientační běh a teambuilding. Podmínkou je dobrá znalost angličtiny a zkušenost s dětmi a mládeží. Dobrovolník si sám hradí cestu tam a zpět a cestovní pojištění. Vše ostatní (včetně úvodního zaškolení) je mu poskytnuto zdarma. Přihlášku a další informace získáte nyní na ymca@ymca.cz.

 

Letní stáž pro dobrovolníky v hostelu v norském Oslo Ronningen se od roku 2017 opět obnovuje! Hostel prošel rozsáhlou rekonstrukcí budovy. Dobrovolníci budou do hostelu opět přijímáni od května 2017 do půlky srpna 2017. Hlaste se již nyní. Přihlášku získáte na ymca@ymca.cz.

 

 

YMCA v České republice získala od Domu zahraniční spolupráce Pečeť kvality za projekt Erasmus+ mládež KA1 "The Fairytale of Childhood", který byl realizován v rámci programu Evropská dobrovolná služba v republice Mari-El v Rusku ve spolupráci s neziskovou organizací Opora.

Více informací o projektu získáte zde

 

  

 

Nabídka pro dobrovolníky z YMCA v ČR: 

Vyzkoušejte si roli dobrovolníka také v některé zahraniční Ymce. 

Zde naleznete aktuální nabídku dobrovolnických míst.

 

 

 

500. výročí reformace slaví YMCA v Německu mezinárodním setkáním Beyond Limits – Grenzenlos, které se uskuteční ve Wittenbergu a Berlíně od 14. do 20. srpna 2017. Očekává se účast 500 - 700 ymkařů z různých zemí. Oslava, setkání, sdílení, bohatý program, více zde. Prihlaste se již nyní.

 

 

V rámci Evropské dobrovolné služby nabízíme dobrovolnická místa i v jiných hostitelských projektech: 

Kreis Jugendwerk der AWO Karlruhe v Německu koordinuje několik hostitelských projektů. Jedná se buď o práci v kanceláři AWO - propagace EVS, výběr a komunikace s dobrovolníky, PR, nebo práci v několika mateřských školkách v Karlsruhe. Napiš si na ymca@ymca.cz o aktuální nabídku. Nejbližší nástup září 2017. Zkušenosti našeho dobrovolníka z tohoto projetku na blogu.

 

Občanské sdružení Stopy v Žilině dlouhodobě s YMCA v ČR spolupracuje. Každoročně nabízí 2-3 dobrovolníkům práci v Komunitním centru Reflect, obvykle s nástupem v září na 1 rok. Více zde

  

Zkušenosti současných a minulých dobrovolníků na blogu EVS

  

Evropská dobrovolná služba je jedním z tradičních zahraničních programů YMCA v ČR. Od roku 2001 YMCA v ČR vyslala téměř 100 dobrovolníků a jednotlivá sdružení YMCA hostila téměř 30 dobrovolníků ze zahraničí. Jak se žije dobrovolníkům za hranicemi, si přečtěte na blogu EVS, a na straně 3 v letáku o EDS, co zažil náš dobrovolník Honza v Rusku.

 

  

YMCA na cestách

Sledujte blog cestovatelů z české YMCA až na konec světa.

Vyrážíte s Ymkou do zahraničí? Dejte o sobě vědět!

   

 

 YMCA World Challenge 2016 se konala po celém světě 6. června 2016. Sledujte, co se v rámci ‪#‎giveavoiceYMCA‬ děje v YMCA ve světě. Jaká bude YMCA World Challenge 2017? Vracíme se ke kořenům, konkrétně ke sportu, který v Ymce vznikl. Podívejte se na upoutávku YWC2017!

 

 

YMCA v ČR má svou kampaň #‎nenimitojedno‬. Zapoj se do kampaně!  

 

 

 

Kancelář YMCA Europe v Bruselu má svůj newsletter s aktuálními informacemi z evropských institucí a grantovými příležitostmi. YMCA Europe vydává pravidelně také svůj newsletter. Všechna čísla ke stažení ZDE

 

 

Nabídka dlouhodobých dobrovolnických pobytů v zahraničí:

    • Dobrovolnický pobyt v outdoorovém centru YMCA Greenhill v Irsku (10 - 12 měsíců). Nástupní data jsou každoročně září, leden nebo březen.
    • Dobrovolnický pobyt v outdoorovém centru YMCA Lakeside, Anglie - minimálně 2 měsíce, možno i dlouhodobě. Hodnocení pobytu od účastníků z minulých let si můžete přečíst ZDE.
    • Roční dobrovolnický pobyt v dětském denním táboře YMCA Romford, Anglie (od června nebo od listopadu 2016).

Pokud Vás zajímají projekty dobrovolné služby v exotičtějších zemích, doporučujeme program Cagliero Salesiánské asociace Dona Boska.

nebankovní půjčky bez registru horažďovice online půjčka do 3000 calories půjčka na výplatní pujcka bez registru stod půjčka tommy stachi zkušenosti krátký a jednoduchý půjčky bez navýšení co o webu české spořitelny soudí porotci peníze cz rychla sms pujcka bez 1kc pujcka ihned na úcet nová pujcka uplne kazdemu bez 1 kc poštová banka uvery půjčka před výplatou budyně nad ohří nebankovní půjčky bez doložení příjmů rabí hypoteční úvěr wustenrot půjčka online turnover
 
Po Út St Čt So Ne

Aktuality YMCA

19.12.2016

PF 2017

YMCA v České republice Vám přeje radostné Vánoce a vše nejlepší do roku 2017.

 „Když spatřili hvězdu, zaradovali se velikou radostí." Matouš 2:10

 

20.11.2016

Pečeť kvality pro YMCA

YMCA v České republice získala od Domu zahraniční spolupráce Pečeť kvality za projekt Erasmus+ mládež KA1 "The Fairytale of Childhood", který byl realizován v rámci programu Evropská dobrovolná služba v republice Mari-El v Rusku ve spolupráci s neziskovou organizací Opora.

Zobrazit všechny aktuality