Zahraniční programy

YMCA nabízí dobrovolnické projekty, semináře, školení, výměny mládeže, festivaly, tábory v zahraničí nejen svým členům ale i zájemcům z řad veřejnosti. 

Univerzální předběžná přihláška pro všechny zahraniční programy je k dispozici ZDE. Prosíme, využijte ji při prvním kontaktu se zahraničním sekretářem YMCA v ČR Ivou Šípkovou, ymca@ymca.cz,  tel: 774 481 844. 

Zde naleznete plán zahraničních programů na rok 2018 s přehledem termínů a podmínek přihlášení. V horní liště přehled pravidelných programů.

Aktuálně:

YMCA Bournemouth v Anglii hledá EVS dobrovolníky (18-30 let) na 1 rok od září 2018 do oblastí: sociální bydlení, pastorační péči, volnočasové aktivity, PR, marketing, mládež, mateřská centra, podrobnosti ZDE. YMCA Bournemouth doporučujeme! Kontaktujte co nejdříve ymca@ymca.cz,  pošlete CV v AJ a motivační dopis psaný pro konkrétní pozici. Komunikativní AJ, předchozí zkušenost z práce s mládeží výhodou. Podívejte se na video od naší současné dobrovolnice v YMCA Bournemouth.

 

Podívejte se na náš stručný manuál o Evropské dobrovolné službě EVS KROK ZA KROKEM!

 

 

Evropská dobrovolná služby v Itálii - Pesaro od 6.4.2018 do 31.1.2019.

Přihlášky právě teď! Podrobnosti ZDE.

 

Přihlašování na dobrovolnický pobyt v outdoorovém centru YMCA Lakeside v Anglii otevřeno! Květen - září, min. 2 měsíce, 4 místa pro české dobrovolníky 18+, komunikativní AJ. Více informací. Přihlášky nyní na ymca@ymca.cz.  

 

 

Hledáme dobrovolníky 18+ na letní sezónu do YMCA/YWCA hostelu v Norsku s nástupem pouze od 13.5.2018! Práce v kuchyni, při úklidu a údržbě, mezinárodní tým dobrovolníků, krásné prostředí, možnost cestovat. Ubytování, strava, cesta hrazeny + kapesné. Přihlášky nyní na ymca@ymca.cz

 

Nabízíme roční dobrovolnická místa v programu EVS ve školkách v polské Wroclawi od 1.4.2018. Projekt, profil dobrovolníka, přihlášku naleznete ZDE do 18.2.2018. Skvělá zkušenost kousek za hranicemi! S PROM douhodobě spolupracujeme. Doporučujeme!

 

Chcete svou skupinu, oddíl, kroužek, vaši Ymku zapojit do mezinárodních projektů? Hledáte inspiraci v zahraničí? Chcete uspořádat mezinárodní tábor? Ale nejste si jisti svou angličtinou? Zde najdete informace o jazykovém školení SALTO, 10.-16. 3. 2018 ve Španělsku. Uzávěrka přihlášek je 28.1.2018. Erasmus+ pokrývá ubytování, stravu, program i cestovné.

 

Registrace na European YMCA Staff Conference 2018 je spuštěna! Hlaste se

Konference zaměstnanců evropských Ymek se koná 19.-23. září 2018 v Litomyšli. Je to příležitost pro setkání, sdílení zkušeností, navázání kontaktů v zahraničí, hledání společných možností spolupráce, inspirace. Motto konference je Heartbeat – Inspiration, Desire, Future. Bohatý program - workshopy (Výchova k vedení, Grantové příležitosti pro YMCA, Programy pro děti, Nízkoprahové kluby YMCA, Historie YMCA, Virtuální realita, Keramika, Pěvecký sbor, Média a PR a další), přednášky, sporty, exkurze, mezinárodní večer, zahradní zámecká slavnost atd. Další informace naleznete v letáku

 

Evropská konference Unify 2018, Cluj, Rumunsko, 1.- 4. 3. 2018! Konference o křesťanském poslání YMCA. Registrace je spuštěna!

 

Naplánujte si dobrovolnický rok v zahraniční YMCA!

Nyní přihlášky na sezónu 2018/2019.

Podrobnosti ZDE - YMCA Bath (UK), YMCA Bournemouth (UK), YMCA Coventry (UK), YMCA Goettingen (DE), YMCA Dánsko, YMCA na Slovensku, YMCA Srbsko.

 

 

Podívejte se na prezentaci aktivit a programů YMCA Srbsko za rok 2017!

YMCA v ČR dlouhodobě srbskou Ymku podporuje. Více informací získáte také ZDE

 

Staň se instruktorem na táboře Nissokone ve státě Michigan, který pořádá YMCA Detroit. Pozice Leader in Training (pro 15 leté) a pozice Counselor in Training (pro 16-17 leté). Pobyt zahrnuje školení, podporu, team-building, vedení, účast na táborových aktivitách a sportech, exkurzi. Podrobnosti ZDE.

 

 

Dobrovolníkem v YMCA Thames Gateway!

YMCA Romford (nyní YMCA TG) nabízí dobrovolníkům (18-25 let) roční pracovní stáž ve svých programech - chráněné bydlení, programy pro děti a rodiny, fitness a sport, s nástupem od září 2018. Vhodné pro mladé lidi se zkušeností z YMCA a s dobrou znalostí AJ. Podrobnosti ZDE.

  

YMCA na cestáchZačíná nová sezóna - sledujte blog cestovatelů z české YMCA až na konec světa.

Vyrážíte s Ymkou do zahraničí? Dejte o sobě vědět!

 

Outdoorové centrum YMCA Greenhill v Severním Irsku nabízí roční dobrovolnickou službu od ledna. Dobrovolník 18+ pomáhá při týdenních outdoorových programech pro děti a mládež a při zajištění chodu celého centra. Podmínkou je dobrá AJ a relevantní zkušenosti. Dobrovolník si hradí cestu a pojištění. Vše ostatní má hrazeno, včetně kapesného. Přihlášku a další informace získáte nyní na ymca@ymca.cz.

 

 V rámci Evropské dobrovolné služby nabízíme dobrovolnická místa i v jiných hostitelských projektech: 

Kreis Jugendwerk der AWO Karlruhe v Německu koordinuje několik hostitelských projektů. Jedná se buď o práci v kanceláři AWO - propagace EVS, výběr a komunikace s dobrovolníky, PR, nebo práci v několika mateřských školkách v Karlsruhe. Napiš si na ymca@ymca.cz o aktuální nabídku. Nejbližší nástup září 2018. Zkušenosti našeho dobrovolníka z tohoto projetku na blogu.

 

Občanské sdružení Stopy v Žilině dlouhodobě s YMCA v ČR spolupracuje. Každoročně nabízí 2-3 dobrovolníkům práci v Komunitním centru Reflect, obvykle s nástupem v září na 1 rok. Více zde

 

V publikaci Domu zahraniční spolupráce Příklady dobré praxe v Evropské dobrovolné službě naleznete také projekt YMCA v ČR (na str.12)! 

 

 

 

Kancelář YMCA Europe v Bruselu má svůj newsletter s aktuálními informacemi z evropských institucí a grantovými příležitostmi. YMCA Europe vydává pravidelně také svůj newsletter. Všechna čísla ke stažení ZDE

 

 

Nabídka dlouhodobých dobrovolnických pobytů v zahraničí:

    • Dobrovolnický pobyt v outdoorovém centru YMCA Greenhill v Irsku (10 - 12 měsíců). Nástupní data jsou každoročně září, leden nebo březen.
    • Dobrovolnický pobyt v outdoorovém centru YMCA Lakeside, Anglie - minimálně 2 měsíce, možno i dlouhodobě. Hodnocení pobytu od účastníků z minulých let si můžete přečíst ZDE.

Pokud Vás zajímají projekty dobrovolné služby v exotičtějších zemích, doporučujeme program Cagliero Salesiánské asociace Dona Boska.

 

Víte že...?

Víte že...?

V Paláci YMCA najdete také klopenou běžeckou dráhu. Jde o středoevropský unikát s původním povrchem z roku 1928.  (Více...)