Zahraniční programy

z

YMCA nabízí dobrovolnické projekty, semináře, školení, výměny mládeže, festivaly, tábory... v krajinách více či méně vzdálených. 

Univerzální předběžná přihláška pro všechny zahraniční programy je k dispozici ZDE.

Prosíme, využijte ji při prvním kontaktu s YMCA v ČR. 

S dotazy či připomínkami se bez váhání obracejte na zahraničního sekretáře YMCA v ČR Ivu Šípkovou 

ymca@ymca.cz nebo tel: 774 481 844. 

Zde naleznete plán zahraničních programů YMCA v ČR na rok 2017 s přehledem termínů a podmínek přihlášení. 

 

Aktuálně: 

YMCA na cestách

Začíná letní sezóna - sledujte blog cestovatelů z české YMCA až na konec světa.

Vyrážíte s Ymkou do zahraničí? Dejte o sobě vědět!

 

Staň se dobrovolníkem v YMCA ve Francii, v Le Rocheton. Na 10 - 12 měsíců od září 2017. Věk 20-25 let, komunikativní francouzština. Podrobnosti zde.

 

YMCA Srbsko pořádá i letos mezinárodní workcamp “UPCYCLE UPGRADE UNDERSTAND”. Uskuteční se od 15. do 27. 7. 2017 v Bački Petrovaci. Podrobnosti o workcampu naleznete zde

 

 

Outdoorové centrum YMCA Greenhill v Severním Irsku nabízí možnost dlohodobé - roční dobrovolnické služby od 1.1.2018. Dobrovolník, 18+, pomáhá při týdenních outdoorových programech pro děti a mládež. Jedná se o aktivity - lukostřelba, jízda na kanoích, rafty, lezecká stěna, lanové aktivity, horolezectví, orientační běh a teambuilding. Podmínkou je dobrá znalost angličtiny a zkušenost s dětmi a mládeží. Dobrovolník si sám hradí cestu tam a zpět a cestovní pojištění. Vše ostatní (včetně úvodního zaškolení) je mu poskytnuto zdarma. Přihlášku a další informace získáte nyní na ymca@ymca.cz.

 

YMCA Europe Staff Conference, 19.-23. září 2018 v Litomyšli. Příležitost pro setkání, sdílení zkušeností, navázání kontaktů v zahraničí, hledání společných možností spolupráce, inspirace. Motto konference je Heartbeat – Inspiration, Desire, Future. Bohatý program - workshopy (Výchova k vedení, Grantové příležitosti pro YMCA, Programy pro děti, Nízkoprahové kluby YMCA, Historie YMCA, Virtuální realita, Keramika, Pěvecký sbor, Média a PR a další), přednášky, sporty, exkurze, mezinárodní večer, zahradní zámecká slavnost atd. Další informace naleznete v letáku konference. YMCA v ČR podpoří motivované účastníky z řad zaměstnanců KČ YMCA v ČR. Podrobnosti na ymca@ymca.cz do 30.9.2017. Registrace na Staff Conference se spouští 1.11.2017 na webu YMCA Europe. 

 

Nová publikace Domu zahraniční spolupráce Příklady dobré praxe v Evropské dobrovolné službě.

YMCA v ČR zde má svůj projekt Erasmus+ mládež na str.12!

 

 

 

YMCA v České republice získala od Domu zahraniční spolupráce Pečeť kvality za projekt Erasmus+ mládež KA1 "The Fairytale of Childhood", který byl realizován v rámci programu Evropská dobrovolná služba v republice Mari-El v Rusku ve spolupráci s neziskovou organizací Opora.

Více informací o projektu získáte zde

 

 

 

500. výročí reformace slaví YMCA v Německu mezinárodním setkáním Beyond Limits – Grenzenlos, které se uskuteční ve Wittenbergu a Berlíně od 14. do 20. srpna 2017. Očekává se účast 500 - 700 ymkařů z různých zemí. Oslava, setkání, sdílení, bohatý program, více zde. Prihlaste se již nyní.

 

 

V rámci Evropské dobrovolné služby nabízíme dobrovolnická místa i v jiných hostitelských projektech: 

Kreis Jugendwerk der AWO Karlruhe v Německu koordinuje několik hostitelských projektů. Jedná se buď o práci v kanceláři AWO - propagace EVS, výběr a komunikace s dobrovolníky, PR, nebo práci v několika mateřských školkách v Karlsruhe. Napiš si na ymca@ymca.cz o aktuální nabídku. Nejbližší nástup září 2017. Zkušenosti našeho dobrovolníka z tohoto projetku na blogu.

 

Občanské sdružení Stopy v Žilině dlouhodobě s YMCA v ČR spolupracuje. Každoročně nabízí 2-3 dobrovolníkům práci v Komunitním centru Reflect, obvykle s nástupem v září na 1 rok. Více zde

  

Zkušenosti současných a minulých dobrovolníků na blogu EVS

  

Evropská dobrovolná služba je jedním z tradičních zahraničních programů YMCA v ČR. Od roku 2001 YMCA v ČR vyslala téměř 100 dobrovolníků a jednotlivá sdružení YMCA hostila téměř 30 dobrovolníků ze zahraničí. Jak se žije dobrovolníkům za hranicemi, si přečtěte na blogu EVS, a na straně 3 v letáku o EDS, co zažil náš dobrovolník Honza v Rusku.

 

      

YMCA v ČR má svou kampaň #‎nenimitojedno‬. Zapoj se do kampaně!  

 

 

 

Kancelář YMCA Europe v Bruselu má svůj newsletter s aktuálními informacemi z evropských institucí a grantovými příležitostmi. YMCA Europe vydává pravidelně také svůj newsletter. Všechna čísla ke stažení ZDE

 

 

Nabídka dlouhodobých dobrovolnických pobytů v zahraničí:

    • Dobrovolnický pobyt v outdoorovém centru YMCA Greenhill v Irsku (10 - 12 měsíců). Nástupní data jsou každoročně září, leden nebo březen.
    • Dobrovolnický pobyt v outdoorovém centru YMCA Lakeside, Anglie - minimálně 2 měsíce, možno i dlouhodobě. Hodnocení pobytu od účastníků z minulých let si můžete přečíst ZDE.
    • Roční dobrovolnický pobyt v dětském denním táboře YMCA Romford, Anglie (od června nebo od listopadu 2016).

Pokud Vás zajímají projekty dobrovolné služby v exotičtějších zemích, doporučujeme program Cagliero Salesiánské asociace Dona Boska.

 

 
Po Út St Čt So Ne

Aktuality YMCA

19.12.2016

PF 2017

YMCA v České republice Vám přeje radostné Vánoce a vše nejlepší do roku 2017.

 „Když spatřili hvězdu, zaradovali se velikou radostí." Matouš 2:10

 

20.11.2016

Pečeť kvality pro YMCA

YMCA v České republice získala od Domu zahraniční spolupráce Pečeť kvality za projekt Erasmus+ mládež KA1 "The Fairytale of Childhood", který byl realizován v rámci programu Evropská dobrovolná služba v republice Mari-El v Rusku ve spolupráci s neziskovou organizací Opora.

Zobrazit všechny aktuality