Zahraniční programy

z

YMCA nabízí dobrovolnické projekty, semináře, školení, výměny mládeže, festivaly, tábory... v krajinách více či méně vzdálených. 

Univerzální předběžná přihláška pro všechny zahraniční programy je k dispozici ZDE.

Prosíme, využijte ji při prvním kontaktu s YMCA v ČR. 

S dotazy či připomínkami se bez váhání obracejte na zahraničního sekretáře YMCA v ČR Ivu Šípkovou 

ymca@ymca.cz nebo tel: 774 481 844. 

Zde naleznete plán zahraničních programů YMCA v ČR na rok 2017 s přehledem termínů a podmínek přihlášení. 

 

Aktuálně: 

YMCA v České republice získala od Domu zahraniční spolupráce Pečeť kvality za projekt Erasmus+ mládež KA1 "The Fairytale of Childhood", který byl realizován v rámci programu Evropská dobrovolná služba v republice Mari-El v Rusku ve spolupráci s neziskovou organizací Opora.

Více informací o projektu získáte zde

 

  

Nabídka pro dobrovolníky z YMCA v ČR: 

Vyzkoušejte si roli dobrovolníka také v některé zahraniční Ymce. 

Zde naleznete aktuální nabídku dobrovolnických míst.

 

 

V rámci Evropské dobrovolné služby nabízíme dobrovolnická místa v těchto hostitelských projektech:

 

YMCA Bournemouth hledá dobrovolníka 18-30 let pro práci s mládeží v klubech, projektech FusionChatterboxesTEAM, pomoc při pastorační službě. Komunikativní AJ, předchozí zkušenost z práce s mládeží v YMCA, vysoká motivovanost. Hlaste se nyní zasláním CV a motivačního dopisu na ymca@ymca.cz. Nástup září 2017 na 1 rok. Další dobrovolnická místa v YMCA v Anglii, Německu, Dánsku a na Slovensku naleznete zde.

 

Kreis Jugendwerk der AWO Karlruhe v Německu koordinuje několik hostitelských projektů. Jedná se buď o práci v kanceláři AWO - propagace EVS, výběr a komunikace s dobrovolníky, PR, nebo práci v několika mateřských školkách v Karlsruhe. Napiš si na ymca@ymca.cz o aktuální nabídku. Nejbližší nástup září 2017. Zkušenosti našeho dobrovolníka z tohoto projetku na blogu.

Aktuálně volný projekt od ledna do srpna 2017 pro 1 dobrovolníka do německo-francouzské školky v Karlsruhe. Podrobnosti zde. Hlaste se do 30.11.2016! Alespoň základní znalost němčiny nebo francouzštiny výhodou.

 

Občanské sdružení Stopy v Žilině dlouhodobě s YMCA v ČR spolupracuje. Každoročně nabízí 2-3 dobrovolníkům práci v Komunitním centru Reflect, obvykle s nástupem v září na 1 rok. Více zde

 

 

2 místa v projektu EVSensation, v organizaci La Fondazione Istituto Morcelliano v Chiari v severní Itálii, 7 měsíců od 15.1.2017. Volnočasové aktivity pro děti a mládež, eurodesk. Hlaste se co nejdříve.

 

Zkušenosti současných a minulých dobrovolníků na blogu EVS

  

Evropská dobrovolná služba je jedním z tradičních zahraničních programů YMCA v ČR. Od roku 2001 YMCA v ČR vyslala téměř 100 dobrovolníků a jednotlivá sdružení YMCA hostila téměř 30 dobrovolníků ze zahraničí. Jak se žije dobrovolníkům za hranicemi, si přečtěte na blogu EVS, a na straně 3 v letáku o EDS, co zažil náš dobrovolník Honza v Rusku.

 

  

YMCA na cestách

Sledujte nový blog cestovatelů z české YMCA až na konec světa.

Vyrážíte s Ymkou do zahraničí? Dejte o sobě vědět!

   

 

Staňte se účastníky výměny mládeže ČR-Izrael 2016, kterou pořádá ČRDM společně s Radou hnutí mládeže v Izraeli. Tým účastníků (18-26 let) se podílí na přípravě programu a organizaci v ČR. Česká část výměny proběhne v září, izraelská část v listopadu 2016. Profil zájemců a další podrobnosti najdete zde.

 

 

 YMCA World Challenge 2016 se konala po celém světě 6. června 2016. Sledujte, co se v rámci ‪#‎giveavoiceYMCA‬ děje v YMCA ve světě.

 

 

YMCA v ČR má svou kampaň #‎nenimitojedno‬. Zapoj se do kampaně!  

 

    

Letní stáž pro dobrovolníky v hostelu v norském Oslo Ronningen se bohužel také letos pozastavuje kvůli rozsáhlé rekonstrukci budovy, dobrovolníci budou do hostelu opět přijímáni až na letní sezónu 2017, od května do půlky srpna 2017. Hlaste se na začátku roku 2017. Podrobnosti na ymca@ymca.cz.

 

 

Kancelář YMCA Europe v Bruselu má svůj newsletter s aktuálními informacemi z evropských institucí a grantovými příležitostmi. YMCA Europe vydala newsletter. Ke stažení ZDE

 

 

Nabídka dlouhodobých dobrovolnických pobytů v zahraničí:

    • Dobrovolnický pobyt v outdoorovém centru YMCA Greenhill v Irsku (10 - 12 měsíců). Nástupní data jsou každoročně září, leden nebo březen.
    • Dobrovolnický pobyt v outdoorovém centru YMCA Lakeside, Anglie - minimálně 2 měsíce, možno i dlouhodobě. Hodnocení pobytu od účastníků z minulých let si můžete přečíst ZDE.
    • Roční dobrovolnický pobyt v dětském denním táboře YMCA Romford, Anglie (od června nebo od listopadu 2016).

Pokud Vás zajímají projekty dobrovolné služby v exotičtějších zemích, doporučujeme program Cagliero Salesiánské asociace Dona Boska.

 
Po Út St Čt So Ne

Aktuality YMCA

20.11.2016

Pečeť kvality pro YMCA

YMCA v České republice získala od Domu zahraniční spolupráce Pečeť kvality za projekt Erasmus+ mládež KA1 "The Fairytale of Childhood", který byl realizován v rámci programu Evropská dobrovolná služba v republice Mari-El v Rusku ve spolupráci s neziskovou organizací Opora.

 

24.05.2016

Zemřela Lenka Dančová

S hlubokou lítostí oznamujeme, že v neděli 22. 5. 2016 zemřela po těžké nemoci dlouholetá ymkařka Lenka Dančová z YMCA Znojmo.

Smuteční rozloučení proběhne ve čtvrtek 26. května 2016 ve 12.00 hod. v obřadní síni znojemského hřbitova a poté bude uložena do rodinného hrobu.

Zobrazit všechny aktuality