Zahraniční programy

YMCA nabízí dobrovolnické projekty, semináře, školení, výměny mládeže, festivaly, tábory v zahraničí nejen svým členům ale i zájemcům z řad veřejnosti. 

Univerzální předběžná přihláška pro všechny zahraniční programy je k dispozici ZDE. Prosíme, využijte ji při prvním kontaktu se zahraničním sekretářem YMCA v ČR Sárou Soukupovou, ymca@ymca.cz,  tel: 774 481 844. 

Zde naleznete plán zahraničních programů na rok 2018 s přehledem termínů a podmínek přihlášení. V horní liště přehled pravidelných programů.

 

Aktuálně nabízíme:

   

ymca logoPokud byste rádi v Ymce začali s nějakým novým programem, nabízí se opět možnost vyjet na Innovation camp! Na tomto setkání si účastníci zvolí jeden z šesti programů, projdou intenzivním školením, aby po svém návratu mohli s tímto programem začít i doma. Na výběr jsou Ten Sing, Civic Engagement, Enviroment Action, Mental Health, Youth Empowerment Training a PlusOne Mentoring.Může se ho zúčastnit člen YMCA 18+, který se o jeden z programů zajímá a zajímá ho i část školení, která bude věnována projektovému managementu, fundraisingu a komunikaci. 

Datum: 20.-24.9.2018 Místo: Leysin, Švýcarsko Pro koho: Dva YMCA dobrovolníky/zaměstnance, 18+ let, s angličtinou na základní komunikační úrovni Cena: Účastnický poplatek 35 CHF (800 kč), doprava i ubytování hrazeno. Více informací: na dotaz mohu poslat mailem, pište na ymca@ymca.cz

 

YMCA Bournemouth v Anglii bude hledá EVS dobrovolníky (18-30 let) na 6-12 měsíců od září/října 2018 (dle dostupnosti dobrovolníka) pro oblast: práce s mládeží, dále od března 2019 dobrovolníka do oddělení: sociální bydlení a pastorační péče, podrobnosti ZDE. YMCA Bournemouth doporučujeme! Kontaktujte co nejdříve ymca@ymca.cz,  pošlete CV v AJ a motivační dopis psaný pro konkrétní pozici. Komunikativní AJ, předchozí zkušenost z práce s mládeží výhodou. Podívejte se na video od naší současné dobrovolnice v YMCA Bournemouth. 

 

Kurzy Salto - zajímavá nabídka mezinárodních kurzů z agentury SALTO Youth pro vedoucí 13-30 let. Kurzy jsou zaměřené na různá témata - rozvoj měkkých dovedností, sport, rozvoj hodnot... U některých z kurzů jsou účastnické poplatky, většinou ve výši 20 % z nákladů na dopravu, jinak je ovykle vše ostatní zdarma. z Aktuální nabídku kurzů najdete zde.

 

YMCA Le Rocheton, YMCA Center Sanary-sur-Mer blízko Marseille a Holiday Village Lou Riou v Saint Tropez hledají dobrovolníky se základní znalostí FJ, 18-25 let na 10-12 měsíců. Podrobnosti o náplni práce + praktické informace o ubytování, stravě, kapesném ZDE

 

Staň se instruktorem na táboře Nissokone ve státě Michigan, který pořádá YMCA Detroit. Pozice Leader in Training (pro 15 leté) a pozice Counselor in Training (pro 16-17 leté). Pobyt zahrnuje školení, podporu, team-building, vedení, účast na táborových aktivitách a sportech, exkurzi. Podrobnosti ZDE.

 

 

 

Dále budeme další rok opět nabízet:

 Uplatni své schopnosti vedoucího v YMCA Greenhill v Severním Irsku v létě 2019 (22.6.-31.8.) Práce v outdoorovém YMCA centru se skupinami dětí a mládeže v aktivitách jako je lukostřelba, kánoe, raft, lezecká stěna, lanové aktivity, orientační běh a teambuilding. Dobrovolník 18+ musí mít dobrou znalost AJ a zkušenost z práce s dětmi. Více o programu ZDE. Přihlášky na ymca@ymca.cz.

 

Evropská dobrovolná služba hned za hranicemi! Polská Wroclaw - hostitelské projekty ve školkách pro dobrovolníky 18-30 let s předchozí zkušeností z práce s dětmi, kteří se chtějí naučit polsky! Na tento rok je již vše obsazeno, aktuální informace o dalším výběrovém řízení na září 2019-červen 2020 budou včas doplněny.

Dobrovolníkem v YMCA Thames Gateway!

YMCA Romford (nyní YMCA TG) nabízí dobrovolníkům (18-25 let) roční pracovní stáž ve svých programech - chráněné bydlení, programy pro děti a rodiny, fitness a sport, s nástupem od září 2019. Vhodné pro mladé lidi se zkušeností z YMCA a s dobrou znalostí AJ. Podrobnosti ZDE. Přihlášky na rok 2019 budou včas doplněny.

 

 

Dobrovolnická místa v dalších hostitelských projektech

 V rámci Evropské dobrovolné služby nabízíme dobrovolnická místa i v jiných hostitelských projektech: 

Kreis Jugendwerk der AWO Karlruhe v Německu koordinuje několik hostitelských projektů. Jedná se buď o práci v kanceláři AWO - propagace EVS, výběr a komunikace s dobrovolníky, PR, nebo práci v několika mateřských školkách v Karlsruhe. Napiš si na ymca@ymca.cz o aktuální nabídku. Nejbližší nástup září 2018. Zkušenosti našeho dobrovolníka z tohoto projetku na blogu.

 

Občanské sdružení Stopy v Žilině dlouhodobě s YMCA v ČR spolupracuje. Každoročně nabízí 2-3 dobrovolníkům práci v Komunitním centru Reflect, obvykle s nástupem v září na 1 rok. Více zde

 

Pokud Vás zajímají projekty dobrovolné služby v exotičtějších zemích, doporučujeme program Cagliero Salesiánské asociace Dona Bosca.

Další zajímavé informace:

Podívejte se na náš stručný manuál o Evropské dobrovolné službě EVS KROK ZA KROKEM!

 

  

Konference zaměstnanců evropských Ymek se koná 19.-23. září 2018 v Litomyšli. Je to příležitost pro setkání, sdílení zkušeností, navázání kontaktů v zahraničí, hledání společných možností spolupráce, inspirace. Motto konference je Heartbeat – Inspiration, Desire, Future. Bohatý program - workshopy (Výchova k vedení, Grantové příležitosti pro YMCA, Programy pro děti, Nízkoprahové kluby YMCA, Historie YMCA, Virtuální realita, Keramika, Pěvecký sbor, Média a PR a další), přednášky, sporty, exkurze, mezinárodní večer, zahradní zámecká slavnost atd. Další informace naleznete v letáku

 

 

Naplánujte si dobrovolnický rok v zahraniční YMCA!

Nyní přihlášky na sezónu 2018/2019.

Podrobnosti ZDE - YMCA Bath (UK), YMCA Bournemouth (UK), YMCA Coventry (UK), YMCA Goettingen (DE), YMCA Dánsko, YMCA na Slovensku, YMCA Srbsko.

 

 

Podívejte se na prezentaci aktivit a programů YMCA Srbsko za rok 2017!

YMCA v ČR dlouhodobě srbskou Ymku podporuje. Více informací získáte také ZDE

   

YMCA na cestáchZačíná nová sezóna - sledujte blog cestovatelů z české YMCA až na konec světa.

Vyrážíte s Ymkou do zahraničí? Dejte o sobě vědět!

 

V publikaci Domu zahraniční spolupráce Příklady dobré praxe v Evropské dobrovolné službě naleznete také projekt YMCA v ČR (na str.12)! 

 

 

 

Kancelář YMCA Europe v Bruselu má svůj newsletter s aktuálními informacemi z evropských institucí a grantovými příležitostmi. YMCA Europe vydává pravidelně také svůj newsletter. Všechna čísla ke stažení ZDE

 

 

Víte že...?

Víte že...?

YMCA vznikla v roce 1844 v Londýně?  (Více...)