Zahraniční programy

z

YMCA nabízí dobrovolnické projekty, semináře, školení, výměny mládeže, festivaly, tábory... v krajinách více či méně vzdálených. 

Univerzální předběžná přihláška pro všechny zahraniční programy je k dispozici ZDE.

Prosíme, využijte ji při prvním kontaktu s YMCA v ČR. 

S dotazy či připomínkami se bez váhání obracejte na zahraničního sekretáře YMCA v ČR Ivu Šípkovou 

ymca@ymca.cz nebo tel: 774 481 844. 

Zde naleznete plán zahraničních programů YMCA v ČR na rok 2017 s přehledem termínů a podmínek přihlášení. 

 

Aktuálně: 

Nová publikace Domu zahraniční spolupráce Příklady dobré praxe v Evropské dobrovolné službě.

YMCA v ČR zde má svůj projekt Erasmus+ mládež na str.12!

 

 

 

 

Outdoorové centrum YMCA Greenhill v Severním Irsku nabízí možnost krátkodobé - dvouměsíční dobrovolnické služby od 23.6. do 25.8. 2017. Dobrovolník, 18+, pomáhá při týdenních outdoorových programech pro děti a mládež. Jedná se o aktivity - lukostřelba, jízda na kanoích, rafty, lezecká stěna, lanové aktivity, horolezectví, orientační běh a teambuilding. Podmínkou je dobrá znalost angličtiny a zkušenost s dětmi a mládeží. Dobrovolník si sám hradí cestu tam a zpět a cestovní pojištění. Vše ostatní (včetně úvodního zaškolení) je mu poskytnuto zdarma. Přihlášku a další informace získáte nyní na ymca@ymca.cz.

  

YMCA v České republice získala od Domu zahraniční spolupráce Pečeť kvality za projekt Erasmus+ mládež KA1 "The Fairytale of Childhood", který byl realizován v rámci programu Evropská dobrovolná služba v republice Mari-El v Rusku ve spolupráci s neziskovou organizací Opora.

Více informací o projektu získáte zde

 

  

 

Nabídka pro dobrovolníky z YMCA v ČR: 

Vyzkoušejte si roli dobrovolníka také v některé zahraniční Ymce. 

Zde naleznete aktuální nabídku dobrovolnických míst.

 

 

 

500. výročí reformace slaví YMCA v Německu mezinárodním setkáním Beyond Limits – Grenzenlos, které se uskuteční ve Wittenbergu a Berlíně od 14. do 20. srpna 2017. Očekává se účast 500 - 700 ymkařů z různých zemí. Oslava, setkání, sdílení, bohatý program, více zde. Prihlaste se již nyní.

 

 

V rámci Evropské dobrovolné služby nabízíme dobrovolnická místa i v jiných hostitelských projektech: 

Kreis Jugendwerk der AWO Karlruhe v Německu koordinuje několik hostitelských projektů. Jedná se buď o práci v kanceláři AWO - propagace EVS, výběr a komunikace s dobrovolníky, PR, nebo práci v několika mateřských školkách v Karlsruhe. Napiš si na ymca@ymca.cz o aktuální nabídku. Nejbližší nástup září 2017. Zkušenosti našeho dobrovolníka z tohoto projetku na blogu.

 

Občanské sdružení Stopy v Žilině dlouhodobě s YMCA v ČR spolupracuje. Každoročně nabízí 2-3 dobrovolníkům práci v Komunitním centru Reflect, obvykle s nástupem v září na 1 rok. Více zde

  

Zkušenosti současných a minulých dobrovolníků na blogu EVS

  

Evropská dobrovolná služba je jedním z tradičních zahraničních programů YMCA v ČR. Od roku 2001 YMCA v ČR vyslala téměř 100 dobrovolníků a jednotlivá sdružení YMCA hostila téměř 30 dobrovolníků ze zahraničí. Jak se žije dobrovolníkům za hranicemi, si přečtěte na blogu EVS, a na straně 3 v letáku o EDS, co zažil náš dobrovolník Honza v Rusku.

 

  

YMCA na cestách

Sledujte blog cestovatelů z české YMCA až na konec světa.

Vyrážíte s Ymkou do zahraničí? Dejte o sobě vědět!

   

 

 YMCA World Challenge 2016 se konala po celém světě 6. června 2016. Sledujte, co se v rámci ‪#‎giveavoiceYMCA‬ děje v YMCA ve světě. Jaká bude YMCA World Challenge 2017? Vracíme se ke kořenům, konkrétně ke sportu, který v Ymce vznikl. Podívejte se na upoutávku YWC2017!

 

 

YMCA v ČR má svou kampaň #‎nenimitojedno‬. Zapoj se do kampaně!  

 

 

 

Kancelář YMCA Europe v Bruselu má svůj newsletter s aktuálními informacemi z evropských institucí a grantovými příležitostmi. YMCA Europe vydává pravidelně také svůj newsletter. Všechna čísla ke stažení ZDE

 

 

Nabídka dlouhodobých dobrovolnických pobytů v zahraničí:

    • Dobrovolnický pobyt v outdoorovém centru YMCA Greenhill v Irsku (10 - 12 měsíců). Nástupní data jsou každoročně září, leden nebo březen.
    • Dobrovolnický pobyt v outdoorovém centru YMCA Lakeside, Anglie - minimálně 2 měsíce, možno i dlouhodobě. Hodnocení pobytu od účastníků z minulých let si můžete přečíst ZDE.
    • Roční dobrovolnický pobyt v dětském denním táboře YMCA Romford, Anglie (od června nebo od listopadu 2016).

Pokud Vás zajímají projekty dobrovolné služby v exotičtějších zemích, doporučujeme program Cagliero Salesiánské asociace Dona Boska.

 
Po Út St Čt So Ne

Aktuality YMCA

19.12.2016

PF 2017

YMCA v České republice Vám přeje radostné Vánoce a vše nejlepší do roku 2017.

 „Když spatřili hvězdu, zaradovali se velikou radostí." Matouš 2:10

 

20.11.2016

Pečeť kvality pro YMCA

YMCA v České republice získala od Domu zahraniční spolupráce Pečeť kvality za projekt Erasmus+ mládež KA1 "The Fairytale of Childhood", který byl realizován v rámci programu Evropská dobrovolná služba v republice Mari-El v Rusku ve spolupráci s neziskovou organizací Opora.

Zobrazit všechny aktuality