Zahraniční programy

z

YMCA nabízí dobrovolnické projekty, semináře, školení, výměny mládeže, festivaly, tábory... v krajinách více či méně vzdálených. 

Univerzální předběžná přihláška pro všechny zahraniční programy je k dispozici ZDE.

Prosíme Vás, využijte ji při prvním kontaktu YMCA v ČR. 

S dotazy či připomínkami se bez váhání obracejte na zahraničního sekretáře YMCA v ČR Ivu Šípkovou na ymca@ymca.cz nebo tel: 224 872 044. 

Aktuálně: 

  • YMCA v ČR spolu s YMCA na Slovensku se v následujícím roce spojí v projektu dobrovolné služby v zahraničních YMCA. Dobrovolníci z řad českých a slovenských ymkařů by měli možnost strávit 3 měsíce (červenec - září 2016) jako dobrovolníci v YMCA v Kolumbii a ve Sioux YMCA, Jižní Dakota, USA (http://columbiaymca.orghttp://www.siouxymca.org). Hledáme aktivní dobrovolníky 18 – 30 let, kteří by rádi okořenili své dobrovolnictví v YMCA jedinečnou zkušeností z YMCA programů ve vzdálených zemích. Členství v YMCA, nadšení a odvaha nutností, komunikativní angličtina výhodou. Hlaste se co nejdříve na ymca@ymca.cz zasláním svého CV a motivačního dopisu, nejpozději ale do 31. 7.! Žádost o grant, který pokryje cestu, ubytování, jídlo a menší kapesné, se podává již 2. 9. 2015!   
  • Staňte se na 10 měsíců dobrovolníkem YMCA ve Francii, v YMCA Le Rocheton a YMCA Lyon! Nástup již v září 2015! Podrobnosti o dobrovolnickém místě, podmínkách účasti a dotazník pro zájemce naleznete na http://www.ymcaeurope.com/be-part-of-a-french-ymca. Základní francouzština výhodou.
  • Zlepšete si svou základní znalost francouzštiny v projektech EVS v belgickém Namuru! Hledáme 2 dobrovolníky na 6 měsíců od ledna 2016 do projektu environmentální výchovy. Dobrovolníci budou součástí týmu, který připravuje školení environmentální výchovy pro děti a mládež, dále se budou podílet na celkové údržbě parku a přilehlé ekofarmy (prořezávání stromů, čištění jezírek, sběr medu, úprava středověké zahrady, atd.). Podrobnosti, životopis a motivační dopis nejpozději do 31. 8. 2015.
  • Podívejte se na to, jak se v německém Michelstadtu žilo na stromech na právě proběhlém Treehouse Leaders Trainee Camp 2015, https://www.facebook.com/Youareymca?fref=ts a https://www.facebook.com/pages/European-YMCA-Youth-Workers-Camp/122474427781168?fref=ts. Na rok 2016 se právě začíná připravovat 4. European YMCA Youth Workers Camp. Proběhne 23. - 30. července 2016 v Michelstadtu, ale již teď národní YMCA přihlašují své týmy (nejméně 4 účastníci 16 – 25 let plus dva vedoucí starší 18 let). Bydlet se nebude tentokrát na stromech, ale v chatkách, čekat můžete intenzivní program týkající se práce s mládeží, outdoorových aktivit (treehouse), sportovních aktivit, zážitkového učení a hudební tvořivosti (tensing). Pokud máte zájem, přihlašujte se co nejdříve na ymca@ymca.cz.
  • Je stále možné podávat přihlášky na podzimní sezónu v YMCA Lakeside. Letní sezóna je již uzavřena. Minimální doba pobytu jsou dva měsíce. Přihlášky obdržíte na adrese ymca@ymca.cz po zaslání předběžné přihlášky (ke stažení výše).
  • Výběrové řízení na letní pobyt do YMCA Greenhill je již uzavřeno. Byli vybráni dva dobrovolníci z YMCA v ČR. Připravte se na sezónu 2016. Podmínky - viz sekce VfE, Greenhill. Přihlásit se můžete zde: http://www.greenhill-ymca.org/volunteering anebo přes ymca@ymca.cz
  • S lítostí oznamujeme, že kvalitní vzdělávací program pro cizince v Løgumkloster Højskole v Dánsku byl zrušený kvůli finančnímu úpadku školy.
  • Letní stáž pro dobrovolníky v hostelu v norském Oslo Ronningen se bohužel letos a pravděpodobně i příští rok pozastavuje kvůli rozsáhlé rekonstrukci budovy.

Nabídka dlouhodobých dobrovolnických pobytů v zahraničí:

  • Dobrovolnický pobyt v outdoorovém centru YMCA Greenhill v Irsku (10 - 12 měsíců). Nástupní data jsou každoročně září, leden nebo březen.
  • Dobrovolnický pobyt v outdoorovém centru YMCA Lakeside, Anglie - minimálně 2 měsíce, možno i dlouhodobě. Hodnocení pobytu od účastníků roku 2010 si můžete přečíst ZDE.
  • Roční dobrovolnický pobyt v dětském denním táboře YMCA Romford, Anglie (od června nebo od listopadu 2016).

Pokud Vás zajímají projekty dobrovolné služby v exotičtějších zemích, doporučujeme program Cagliero Salesiánské asociace Dona Boska.

 
Po Út St Čt So Ne

Aktuality YMCA

26.05.2015

Výběrové řízení - Administrativní pracovník a sekretář pro koncepci

 YMCA v České republice vyhlašuje výběrové řízení na pozici

Administrativní pracovník a sekretář pro koncepci

Podrobné informace v příloze. 

Prodloužená uzávěrka výběrového řízení je 16. 6. 2015.

 

14.04.2015

YMCA World Challenge 2015

YMCA WORLD CHALLENGE, 6. června 2015

Střílej na branku, podpoř mladé lidi!

6. června proběhne po celém světě další akce YMCA World Challenge, která bude usilovat o zápis do Guinessovy knihy rekordů. 

Zobrazit všechny aktuality