Zahraniční programy

z

YMCA nabízí dobrovolnické projekty, semináře, školení, výměny mládeže, festivaly, tábory... v krajinách více či méně vzdálených. 

Univerzální předběžná přihláška pro všechny zahraniční programy je k dispozici ZDE.

Prosíme Vás, využijte ji při prvním kontaktu YMCA v ČR. 

S dotazy či připomínkami se bez váhání obracejte na zahraničního sekretáře YMCA v ČR Ivu Šípkovou na ymca@ymca.cz nebo tel: 224 872 044. 

Aktuálně: 

  • YMCA Nitra hledá 4 dobrovolníky, kteří by po dobu 6 týdnů (nástup nejpozději 15. 6.) pracovali v rámci Evropské dobrovolné služby v YMCA Nitra. Jednalo by se především o údržbu a provoz venkovních hřišť, úpravu zeleně, organizování sportovních her pro děti ze sídliště a během července pomoc v příměstských táborech ttp://www.ymca-nitra.sk/sk/nase-projekty/Krátkodobá EVS je určena pro mladé lidi 17-30 let, kteří jsou znevýhodněni a mají omezené příležitosti. Dobrovolníkovi EVS je hrazeno ubytování, jídlo, cesta, kapesné a zdravotní pojištění. Podrobnosti o náplni práce a o krátkodobé EVS na ymca@ymca.cz. Hlaste se co nejdříve!
  • Získejte stipendium na 12 týdenní stáž v německých neziskových organizacích, které se zabývají občanským vzděláváním. Komunikativní němčina, zájem o obor, pro absolventy na začátku kariéry. Podrobnosti ZDE.
  • V rámci Evropské dobrovolné služby hledáme dobrovolníka na schválený EVS projekt na 12 měsíců s nástupem od září 2015 do organizace CIDAC, v portugalském Lisabonu. Jedná se o Fair Trade projekt, práci v obchodě, propagaci, tvorbu výukových materiálů a spolupráci se školami. V projektu úspěšné působila před dvěma lety dobrovolnice z YMCA v ČR. Podrobnosti na ymca@ymca.cz.
  • Je stále možné podávat přihlášky na podzimní sezónu v YMCA Lakeside. Letní sezóna je již uzavřena. Minimální doba pobytu jsou dva měsíce. Přihlášky obdržíte na adrese ymca@ymca.cz po zaslání předběžné přihlášky (ke stažení výše).
  • Výběrové řízení na letní pobyt do YMCA Greenhill je již uzavřeno. Byli vybráni dva dobrovolníci z YMCA v ČR. Připravte se na sezónu 2016. Podmínky - viz sekce VfE, Greenhill. Přihlásit se můžete zde: http://www.greenhill-ymca.org/volunteering anebo přes ymca@ymca.cz
  • S lítostí oznamujeme, že kvalitní vzdělávací program pro cizince v Løgumkloster Højskole v Dánsku byl zrušený kvůli finančnímu úpadku školy.
  • Letní stáž pro dobrovolníky v hostelu v norském Oslo Ronningen se bohužel letos a pravděpodobně i příští rok pozastavuje kvůli rozsáhlé rekonstrukci budovy.
  • YMCA Europe vydala další newsletter popisující svou činnost na konci roku 2014. Ke stažení zde: http://www.ymcaeurope.com/data/files/december-2014-212.pdf.   

Nabídka dlouhodobých dobrovolnických pobytů v zahraničí:

  • Dobrovolnický pobyt v outdoorovém centru YMCA Greenhill v Irsku (10 - 12 měsíců). Nástupní data jsou každoročně září, leden nebo březen.
  • Dobrovolnický pobyt v outdoorovém centru YMCA Lakeside, Anglie - minimálně 2 měsíce, možno i dlouhodobě. Hodnocení pobytu od účastníků roku 2010 si můžete přečíst ZDE.
  • Roční dobrovolnický pobyt v dětském denním táboře YMCA Romford, Anglie (od června nebo od listopadu 2016).

Pokud Vás zajímají projekty dobrovolné služby v exotičtějších zemích, doporučujeme program Cagliero Salesiánské asociace Dona Boska.

 
Po Út St Čt So Ne

Aktuality YMCA

26.05.2015

Výběrové řízení - Administrativní pracovník a sekretář pro koncepci

 YMCA v České republice vyhlašuje výběrové řízení na pozici

Administrativní pracovník a sekretář pro koncepci

Podrobné informace v příloze. 

Uzávěrka výběrového řízení je 12. 6. 2015.

 

14.04.2015

YMCA World Challenge 2015

YMCA WORLD CHALLENGE, 6. června 2015

Střílej na branku, podpoř mladé lidi!

6. června proběhne po celém světě další akce YMCA World Challenge, která bude usilovat o zápis do Guinessovy knihy rekordů. 

Zobrazit všechny aktuality