Zahraniční programy

z

YMCA nabízí dobrovolnické projekty, semináře, školení, výměny mládeže, festivaly, tábory... v krajinách více či méně vzdálených. 

Univerzální předběžná přihláška pro všechny zahraniční programy je k dispozici ZDE.

Prosíme Vás, využijte ji při prvním kontaktu YMCA v ČR. 

S dotazy či připomínkami se bez váhání obracejte na zahraničního sekretáře YMCA v ČR Ivu Šípkovou na ymca@ymca.cz nebo tel: 774 481 844. 

Aktuálně: 

  • Hledáme 2 vedoucí české skupiny na mezinárodní YMCA tábor v Michelstadtu 2016! 4. European YMCA Youth Workers Camp proběhne 23. - 30. července 2016 v Michelstadtu. Stále jsou 2 volná místa pro vedoucí starší 18 let, kteří se domluví anglicky. Intenzivní program se bude týkat výměny zkušeností z táborů, outdoorových aktivit (treehouse), sportovních aktivit, zážitkového učení a hudební tvořivosti (tensing). Pokud máte zájem, napište si o přihlášku co nejdříve na ymca@ymca.cz (podrobnosti ZDE). Přípravná schůzka vedoucích již 8. - 10. 4.! Podívejte se na to, jak se v létě 2015 v Michelstadtu žilo na stromech na Treehouse Leaders Trainee Camp 2015.  

  • Hlaste se nyní na jarní a letní sezónu do YMCA LakesideMinimální doba pobytu 2 měsíce. Přihlášky na ymca@ymca.cz po zaslání předběžné přihlášky (ke stažení výše).

  • Přihlášky na letní pobyt (minimálně 24.6.-26.8.2016) do YMCA Greenhill v Irsku také nyní na ymca@ymca.cz.

  • FAMILY MATTERS! Je vám 18 - 30 let, zajímáte se o téma rodiny, její současnou a budoucí podobu, chcete se zapojit do mezinárodní diskuse o budoucnosti rodiny, rodinné politice v zemích Evropy, domluvíte se anglicky? Zúčastněte se akce European Youth Weekend v Budapešti od 12. do 14. 2. 2016, kterou pořádá Confederation of Family Associations in the Carpathian Basin. Podrobnosti naleznete ZDE. V případě zájmu se obracejte na YMCA Živá rodina zr@ymca.cz

  • V rámci Evropské dobrovolné služby nabízíme:

   • 2 místa mladým lidem do 30 let v YMCA na Slovensku! Práce s dětmi v romských komunitách v Jelšavě a Liptovském Mikuláši od září 2016. Přihlášky nyní na ymca@ymca.cz

   • 2 místa na 1 rok v Komunitním centru Reflect o.s. Stopy, které sídlí v Žilině. Dobrovolníci pracují v klubech (s dětmi, mládeží, maminkami, studenty středních škol) nebo spolupracují s místním sborem Církve Bratrské. OZ Stopy je svým zaměřením blízké ymce, projekt je vyzkoušen předchozími dobrovolníky, které je možné kontaktovat. Začátek EVS říjen 2016 – leden 2017, konec říjen – prosinec 2017. Obecné podmínky EVS ZDE, zkušenosti současných a minulých dobrovolníků na blogu EVS.  

  • Letní stáž pro dobrovolníky v hostelu v norském Oslo Ronningen se bohužel také letos pozastavuje kvůli rozsáhlé rekonstrukci budovy, dobrovolníci budou do hostelu opět přijímáni až v létě 2017. Nyní se nabízí práce pouze pro dobrovolníky, kteří mohou účinně pomoct při stavebních pracích, zejména při malování a údržbě budov během léta 2016, a na školní rok 2016/2017 také jsou volná místa pro 1-2 dobrovolníky do kuchyně a na úklid. Podrobnosti na ymca@ymca.cz.  
  • S lítostí oznamujeme, že kvalitní vzdělávací program pro cizince v Løgumkloster Højskole v Dánsku byl zrušený kvůli finančnímu úpadku školy.

  • YMCA Europe vydala svůj další newsletter. Ke stažení ZDE

Nabídka dlouhodobých dobrovolnických pobytů v zahraničí:

  • Dobrovolnický pobyt v outdoorovém centru YMCA Greenhill v Irsku (10 - 12 měsíců). Nástupní data jsou každoročně září, leden nebo březen.
  • Dobrovolnický pobyt v outdoorovém centru YMCA Lakeside, Anglie - minimálně 2 měsíce, možno i dlouhodobě. Hodnocení pobytu od účastníků z minulých let si můžete přečíst ZDE.
  • Roční dobrovolnický pobyt v dětském denním táboře YMCA Romford, Anglie (od června nebo od listopadu 2016).

Pokud Vás zajímají projekty dobrovolné služby v exotičtějších zemích, doporučujeme program Cagliero Salesiánské asociace Dona Boska.

 
Po Út St Čt So Ne

Aktuality YMCA

21.12.2015

PF 2016

PF 2016

16.12.2015

Zemřel Tomáš Matuška

Dne 12. prosince 2015 náhle zemřel Tomáš Matuška, skvělý člověk, dlouholetý ymkař.

Smuteční rozloučení proběhne 22. 12. 2015 ve 14 hodin při bohoslužebném shromáždění v kostele Českobratrské církve evangelické v Třebechovicích pod Orebem.

Zobrazit všechny aktuality