Zahraniční programy

YMCA nabízí dobrovolnické projekty, semináře, školení, výměny mládeže, festivaly, tábory v zahraničí nejen svým členům ale i zájemcům z řad veřejnosti. 

Univerzální předběžná přihláška pro všechny zahraniční programy je k dispozici ZDE. Prosíme, využijte ji při prvním kontaktu se zahraničním sekretářem YMCA v ČR Ivou Šípkovou, ymca@ymca.cz,  tel: 774 481 844. 

Zde naleznete plán zahraničních programů na rok 2018 s přehledem termínů a podmínek přihlášení. V horní liště přehled pravidelných programů.

 

Aktuálně:  

Občanské sdružení Stopy v Žilině naléhavě shání českého dobrovolníka do svého ročního projektu Evropské dobrovolné slžby, s nástupem okamžitě. Popis projektu naleznete ZDE. Hlaste se nyní.

  

 YMCA Nesvady hledá šikovného dobrovolníka EVS 18-30 let na roční dobrovolnickou službu v komunitním centrum YMCA, s nástupem od 1.10.2017. Dobrovolníka čeká práce s maminkami a dětmi, se seniory, v zájmových kroužkách, na táborech a spousta dalších aktivit. YMCA Nesvady má mnohaletou zkušenost s dobrovolníky ze zahraničí. Každý rok hostí tým 4 dobrovolníků, letos z Ukrajiny, Chorvatska, Bulharska a ČR. Podrobnosti k projektu zde. Hlaste se co nejdříve na ymca@ymca.cz.  

 

Naplánujte si dobrovolnický rok v zahraniční YMCA!

Již nyní přihlášky na sezónu 2018/2019.

Podrobnosti ZDE - YMCA Bath (UK), YMCA Bournemouth (UK), YMCA Coventry (UK), YMCA Goettingen (DE), YMCA Dánsko, YMCA na Slovensku, YMCA Srbsko.

 

 

Staňte se dobrovolníkem v YMCA ve Francii!

Le Rocheton na 10 - 12 měsíců od září 2017. Věk 18-25 let, komunikativní AJ nebo FJ. Podrobnosti zde. Nebo v YMCA France v Paříži či YMCA Sanary-sur-mer blízko Marseille, podrobnosti zde.

  

... nebo dobrovolníkem v YMCA Thames Gateway!

YMCA Romford (nyní YMCA TG) nabízí dobrovolníkům (18-25 let) roční pracovní stáž ve svých programech - chráněné bydlení, programy pro děti a rodiny, fitness a sport, s nástupem od září 2017. Vhodné pro mladé lidi se zkušeností z YMCA a s dobrou znalostí AJ. Podrobnosti ZDE.

  

YMCA na cestách

Začíná letní sezóna - sledujte blog cestovatelů z české YMCA až na konec světa.

Vyrážíte s Ymkou do zahraničí? Dejte o sobě vědět!

 

Outdoorové centrum YMCA Greenhill v Severním Irsku roční dobrovolnickou službu od 1.1.2018. Dobrovolník, 18+, pomáhá při týdenních outdoorových programech pro děti a mládež a při zajištění chodzu celého centra. Podmínkou je dobrá znalost AJ a relevantní předchozí zkušenost. Dobrovolník si hradí cestu a pojištění. Vše ostatní (včetně úvodního zaškolení) je mu poskytnuto zdarma. Přihlášku a další informace získáte nyní na ymca@ymca.cz.

 

 V rámci Evropské dobrovolné služby nabízíme dobrovolnická místa i v jiných hostitelských projektech: 

Kreis Jugendwerk der AWO Karlruhe v Německu koordinuje několik hostitelských projektů. Jedná se buď o práci v kanceláři AWO - propagace EVS, výběr a komunikace s dobrovolníky, PR, nebo práci v několika mateřských školkách v Karlsruhe. Napiš si na ymca@ymca.cz o aktuální nabídku. Nejbližší nástup září 2017. Zkušenosti našeho dobrovolníka z tohoto projetku na blogu.

 

Občanské sdružení Stopy v Žilině dlouhodobě s YMCA v ČR spolupracuje. Každoročně nabízí 2-3 dobrovolníkům práci v Komunitním centru Reflect, obvykle s nástupem v září na 1 rok. Více zde

 

Nová publikace Domu zahraniční spolupráce Příklady dobré praxe v Evropské dobrovolné službě.

YMCA v ČR zde má svůj projekt Erasmus+ mládež na str.12!

 

 

  

Evropská dobrovolná služba je jedním z tradičních zahraničních programů YMCA v ČR. Od roku 2000 YMCA v ČR vyslala téměř 100 dobrovolníků a jednotlivá sdružení YMCA hostila téměř 30 dobrovolníků ze zahraničí. Jak se žije dobrovolníkům za hranicemi, si přečtěte na blogu EVS, a na straně 3 v letáku o EDS, co zažil náš dobrovolník Honza v Rusku.

 

  

YMCA Europe Staff Conference, 19.-23. září 2018 v Litomyšli. Příležitost pro setkání, sdílení zkušeností, navázání kontaktů v zahraničí, hledání společných možností spolupráce, inspirace. Motto konference je Heartbeat – Inspiration, Desire, Future. Bohatý program - workshopy (Výchova k vedení, Grantové příležitosti pro YMCA, Programy pro děti, Nízkoprahové kluby YMCA, Historie YMCA, Virtuální realita, Keramika, Pěvecký sbor, Média a PR a další), přednášky, sporty, exkurze, mezinárodní večer, zahradní zámecká slavnost atd. Další informace naleznete v letáku. YMCA v ČR podpoří motivované účastníky z řad zaměstnanců KČ YMCA v ČR. Podrobnosti na ymca@ymca.cz do 30.9.2017. Registrace na Staff Conference se spouští 1.11.2017 na webu YMCA Europe. 

 

 

Kancelář YMCA Europe v Bruselu má svůj newsletter s aktuálními informacemi z evropských institucí a grantovými příležitostmi. YMCA Europe vydává pravidelně také svůj newsletter. Všechna čísla ke stažení ZDE

 

 

Nabídka dlouhodobých dobrovolnických pobytů v zahraničí:

    • Dobrovolnický pobyt v outdoorovém centru YMCA Greenhill v Irsku (10 - 12 měsíců). Nástupní data jsou každoročně září, leden nebo březen.
    • Dobrovolnický pobyt v outdoorovém centru YMCA Lakeside, Anglie - minimálně 2 měsíce, možno i dlouhodobě. Hodnocení pobytu od účastníků z minulých let si můžete přečíst ZDE.

Pokud Vás zajímají projekty dobrovolné služby v exotičtějších zemích, doporučujeme program Cagliero Salesiánské asociace Dona Boska.

 

 
Po Út St Čt So Ne

Aktuality YMCA

19.10.2017

YMCA v České republice podepsala smlouvu o spolupráci s MŠMT

Ministr školství, mládeže a tělovýchovy Stanislav Štech včera podepsal s YMCA v České republice a dalšími 17 organizacemi pracujícími s dětmi a mládeží smlouvy o dlouhodobé spolupráci. 

19.09.2017

Nové vedení YMCA v ČR

Valné shromáždění YMCA v ČR zvolilo na svém zasedání dne 16.9.2017 nové členy svého statutárního orgánu. Jsou jimi: Jan Blažek (předseda), Markéta Doušová (1. místopředsedkyně), Jitka Vávrová (2. místopředsedkyně), Michael Erdinger (hospodář).

Zobrazit všechny aktuality