Zahraniční programy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YMCA nabízí dobrovolnické projekty, semináře, školení, výměny mládeže, festivaly, tábory... v krajinách více či méně vzdálených. 

Univerzální předběžná přihláška pro všechny zahraniční programy je k dispozici ZDE.

Prosíme, využijte ji při prvním kontaktu s YMCA v ČR. 

S dotazy či připomínkami se bez váhání obracejte na zahraničního sekretáře YMCA v ČR Ivu Šípkovou 

ymca@ymca.cz nebo tel: 774 481 844. 

Aktuálně: 

2 volná místa pro dobrovolníky 17-30 let (v rámci programu krátkodobé EVS) v OZ Stopy na Slovensku v červenci a srpnu 2016. Vyzkoušený projekt! Pracovní náplň: pomoc na letních táborech (umělecké, taneční) pro děti 5-9 let nebo ve školkách a příměstských táborech pro děti 3-6 let. Strava, ubytování, kapesné, cestovné, pojištění. Hlaste se nyní na ymca@ymca.cz.

 

YMCA na cestách

Sledujte nový blog cestovatelů z české YMCA až na konec světa.

Vyrážíte s Ymkou do zahraničí? Dejte o sobě vědět!

 

Evropská dobrovolná služba je jedním z tradičních zahraničních programů YMCA v ČR. Od roku 2001 YMCA v ČR vyslala téměř 100 dobrovolníků a jednotlivá sdružení YMCA hostila téměř 30 dobrovolníků ze zahraničí. Jak se žije dobrovolníkům za hranicemi, si přečtěte na blogu EVS, a na straně 3 v letáku o EDS, co zažil náš dobrovolník Honza v Rusku.

 

  

EVS v YMCA Bath Group. Chcete vyjet na Evropskou dobrovolnou službu do YMCA v Anglii? Plánujte s ročním předstihem! Sdružení Ymek v Bathu, Bristolu, Wiltshiru a Gloucestershiru nabízí každoročně 3 dobrovolnická místa EVS na 12 měsíců. Dobrovolník: 18-30, motivovaný pro práci s dětmi, základní znalost AJ. Náplň práce: volnočasové aktivity v YMCA školkách, ve školních klubech a družinách, v menších komunitní centrech YMCA v Bathu a okolí. Co za to: Ubytování a strava v YMCA hostelu, 90% na cestovné, kapesné, pojištění, jazykový kurz.

Začátek EVS v září 2017. Hlaste se od července do října 2016 na volunteer@bathymca.co.uk zasláním svého CV, motivačního dopisu a kontaktu na YMCA v ČR jako svou vysílající organizaci. Podrobnosti získáte u Ivy Šípkové, 774 481 844, ymca@ymca.cz

 

Mezinárodní školení pro skautské vedoucí v YMCA se koná ve Švýcarsku 24.-28.8.2016, pořádá ho programová skupina YMCA Europe European Scouting and Jungschar Program Group. Školení je určeno skautským vedoucím v YMCA ve věkových skupinách 14-18 a 18+. Hlaste se nyní.

 

 

 

Staňte se účastníky výměny mládeže ČR-Izrael 2016, kterou pořádá ČRDM společně s Radou hnutí mládeže v Izraeli. Tým účastníků (18-26 let) se podílí na přípravě programu a organizaci v ČR. Česká část výměny proběhne v září, izraelská část v listopadu 2016. Profil zájemců a další podrobnosti najdete zde.

 

 

YMCA Srbsko hledá dobrovolníky 18+ na workcamp v Bački Petrovaci, od 16. do 28. 7. 2016. Náplní práce bude renovace dvou místností YMCA Centra denní péče. Strava a ubytování hrazeny. Podrobnosti zde

  

 

 YMCA World Challenge 2016 se konala ve dnech kolem 6. června 2016. Sledujte, co se v rámci ‪#‎giveavoiceYMCA‬ děje v YMCA po celém světě.

 

 

YMCA v ČR spustila svou kampaň #‎nenimitojedno‬. Zapoj se do kampaně!  

 

 

V rámci Evropské dobrovolné služby nabízíme aktuálně tyto projekty k nejbližší uzávěrce žádostí o grant 4.10.2016:

 

  2 místa v projektu EVSensation, v organizaci La Fondazione Istituto Morcelliano v Chiari v severní Itálii, 7 měsíců od ledna 2017. Volnočasové aktivity pro děti a mládež, eurodesk. Hlaste se co nejdříve.

  2 místa na 1 rok v Komunitním centru Reflect o.s. Stopy, které sídlí v Žilině. Dobrovolníci pracují v klubech (s dětmi, mládeží, maminkami, studenty středních škol) nebo spolupracují s místním sborem Církve Bratrské. OZ Stopy je svým zaměřením blízké ymce, projekt je vyzkoušen předchozími dobrovolníky, které je možné kontaktovat. Začátek EVS říjen 2016 – leden 2017, konec říjen – prosinec 2017. 

Zkušenosti současných a minulých dobrovolníků na blogu EVS

   

Letní stáž pro dobrovolníky v hostelu v norském Oslo Ronningen se bohužel také letos pozastavuje kvůli rozsáhlé rekonstrukci budovy, dobrovolníci budou do hostelu opět přijímáni až na letní sezónu 2017, od května do půlky srpna 2017. Hlaste se na začátku roku 2017. Podrobnosti na ymca@ymca.cz.

 

 

Kancelář YMCA Europe v Bruselu má svůj newsletter s aktuálními informacemi z evropských institucí a grantovými příležitostmi. YMCA Europe vydala newsletter. Ke stažení ZDE

 

 

Nabídka dlouhodobých dobrovolnických pobytů v zahraničí:

    • Dobrovolnický pobyt v outdoorovém centru YMCA Greenhill v Irsku (10 - 12 měsíců). Nástupní data jsou každoročně září, leden nebo březen.
    • Dobrovolnický pobyt v outdoorovém centru YMCA Lakeside, Anglie - minimálně 2 měsíce, možno i dlouhodobě. Hodnocení pobytu od účastníků z minulých let si můžete přečíst ZDE.
    • Roční dobrovolnický pobyt v dětském denním táboře YMCA Romford, Anglie (od června nebo od listopadu 2016).

Pokud Vás zajímají projekty dobrovolné služby v exotičtějších zemích, doporučujeme program Cagliero Salesiánské asociace Dona Boska.

 
Po Út St Čt So Ne

Aktuality YMCA

24.05.2016

Zemřela Lenka Dančová

S hlubokou lítostí oznamujeme, že v neděli 22. 5. 2016 zemřela po těžké nemoci dlouholetá ymkařka Lenka Dančová z YMCA Znojmo.

Smuteční rozloučení proběhne ve čtvrtek 26. května 2016 ve 12.00 hod. v obřadní síni znojemského hřbitova a poté bude uložena do rodinného hrobu.

06.04.2016

Zemřel Jan Šimsa

S lítostí oznamujeme, že včera 5. 4. 2016 ve věku 86 let zemřel doma v rodinném kruhu Jan Šimsa, člen YMCA Brno a Oikumené-Akademická YMCA, evangelický farář, naposledy působil v Prosetíně, a bývalý disident – signatář Charty 77. Roku 1991 obdržel od rukou prezidenta Václava Havla Řád T. G. M. za zásluhy o rozvoj demokracie, humanity a lidských práv.

Zobrazit všechny aktuality