Zahraniční programy

z

YMCA nabízí dobrovolnické projekty, semináře, školení, výměny mládeže, festivaly, tábory... v krajinách více či méně vzdálených. 

Univerzální předběžná přihláška pro všechny zahraniční programy je k dispozici ZDE.

Prosíme Vás, využijte ji při prvním kontaktu YMCA v ČR. 

S dotazy či připomínkami se bez váhání obracejte na zahraničního sekretáře YMCA v ČR Tamaru Anne Smelíkovou na ymca@ymca.cz nebo tel: 224 872 044. 

Aktuálně: 

  • Chtěli byste vycestovat jako dobrovolník, ale nemáte na to čas? Zkuste se zapojit do programu 72 hodin, který pořádá ČRDM, a můžete vycestovat do Maďarska, Rakouska, nebo Polska. Více informací zde: http://72hodin.cz/2014/, anebo kontaktujte ČRDM na emailu tomas.hurt@72hodin.cz.  Přihlášky se podávají do 28.září 2014!

  • Blíží se poslední termín letošního roku na podávání projektů do programu Erasmus + Evropská dobrovolná služba. Na projekty začínající od cca. února 2015 se podávají žádosti o grant do 1. října 2014 včetně (12:00 bruselského času). Více o programu EDS najděte na http://www.ymca.cz/zahranicni-programy/eds/, případně na e-mail ymca@ymca.cz

  • Od 22. - 28.11.2014 proběhne v chorvatském Zadaru další kolo kurzu "Coaching Flow Training" organizován Syncro Synergy Croatia. Seminář je určen pro každého, kdo se zajímá o fenomén koučingu bez ohledu na jejich zkušenosti. Počet míst je omezený na 24. Více informací zde: http://www.synergy-croatia.com/en/projects/123  

  • Výzva na podporu YMCA Gaza: Světová Aliance YMCA vydala výzvu na pomoc lidem zasažených konfliktem v oblasti Gaza. Jedná se o finanční pomoc, která bude využita na nákup potravin, základního spotřebního materiálu a na psychosociální poradenství pro cca 900 postižených lidí po dobu 3 měsíců. Finanční prostředky budou za těmito účely zaslány na nouzový program YMCA Gaza prostřednictvím Světové aliance YMCA. Více info na http://www.ymca.int/

  • S lítostí oznamujeme, že kvalitní vzdělávací program pro cizince v Løgumkloster Højskole v Dánsku byl zrušený kvůli finančnímu úpadku školy.

  • YMCA Europe vydalo další newsletter mapující období od května - července 2014. Ke stažení zde: http://www.ymcaeurope.com/ymca-europe-newsletter-may-july-2014

Nabídka dlouhodobých dobrovolnických pobytů v zahraničí: 

  • Dobrovolnický pobyt v outdoorovém centru YMCA Greenhill v Irsku (10 - 12 měsíců). Nástupní data jsou každoročně září, leden nebo březen.
  • Dobrovolnický pobyt v outdoorovém centru YMCA Lakeside, Anglie - minimálně 2 měsíce, možno i dlouhodobě. Hodnocení pobytu od účastníků roku 2010 si můžete přečíst ZDE.
  • Roční dobrovolnický pobyt v dětském denním táboře YMCA Romford, Anglie (od června nebo od listopadu).

Pokud Vás zajímají projekty dobrovolné služby v exotičtějších zemích, doporučujeme program Cagliero Salesiánské asociace Dona Boska.

 
Po Út St Čt So Ne

Aktuality YMCA

17.09.2014

Soutěž pro grafiky

Zadání k soutěži o logo či grafický motiv pro akci k 25 letům od obnovení činnosti YMCA v ČR

YMCA vznikla 6. 6. 1844. V roce 1990 obnovila svou činnost po pádu komunismu u nás. Budeme tedy příští rok slavit 25 let od obnovení činnosti. Na podzim 2015 plánujeme uspořádat na mnoha místech republiky, kde YMCA působí, různé akce k této příležitosti. Půjde o akci, na které chceme veřejnosti představit činnost – aktivity YMCA – a více zviditelnit naši organizaci.

20.02.2014

Podpora YMCA Ukrajina

YMCA v České republice vyjadřuje podporu partnerské YMCA Ukrajina i všem občanům Ukrajiny.

Zobrazit všechny aktuality