Change Agents

Aktuálně běží 3. cyklus školení Change Agents 2017/2018. YMCA v ČR reprezentují 4 členové YMCA Sever, YMCA Plzeň a YMCA Praha. Aktuality z regionálního a světového setkání ve Francii, Švýcarsku a Portugalsku sledujte na blogu YMCA na cestách.

Nina, Sára, Gábi a Jonáš podporují kampaň #IAMWHOLE.

 

 

 

 

 

 

Drazí Ymkaři, chtěli bychom vám představit kampaň, která zrovna nabírá plné obrátky. Kampaň s názvem #IAMWHOLE. Tato kampaň vznikla v anglické Ymce na podporu mentální pohody a zdraví. Cílem kampaně #IAMWHOLE je povzbudit mladé lidi, aby odmítli stereotypy obklopující téma duševního zdraví a povzbudili ostatní, aby se nebáli sdílet své příběhy, strasti a vyhledali pomoc. Problémy s duševním zdravím stojí mladé lidi vzdělání, vyhlídky na zaměstnání a bez podpory je často stojí i život. Ptáte se jak se zapojit? Stačí 10. 10. na Mezinárodní den duševního zdraví (World Mental Health Day), sdílet kampaň na vašich stránkách, na sociálních sítích, mezi vašimi dobrovolníky, členy. Zkrátka všude, kde lze. Ptáte se stále, co sdílet? --> Vyfotťe si selfie s nakresleným kruhem na levé dlani nebo můžete natočit video, nezapomeňte ale zmínit: „I AM WHOLE.“

My, ymkaři, Change Agenti, se spolu proti tomuto negativnímu stigmatu postavíme. #IAMWHOLE vyzývá jednotlivce. Bojujte proti negativní stigmatu spolu s námi. Společně jsme celí (Together we are whole).

Děkujeme za pomoc :)

Nina, Sára, Gábi, Jonáš

Více informací naleznete na stránkách: https://www.thunderclap.it/projects/62192-iamwhole-2017

 

Change Agents je program Světové aliance YMCA pro mladé lídry z YMCA ve světě, http://change.ymca.int/.

Jedná se o dvouletá školení zaměřená na osobní a profesionální rozvoj vedoucích, znalost práce YMCA na celosvětové úrovni a podporu mezinárodní spolupráce. Program je realizován formou online seminářů a pravidelných regionálních a celosvětových setkání.

Kritéria pro účastníky:

  • věk 18-30
  • minimálně dva roky zkušenost jako zaměstnanec nebo dobrovolník YMCA
  • členství a prokazatelná aktivita v YMCA
  • chuť pro Ymku a v Ymce pracovat v dlouhodobém horizontu
  • schopnost domluvit se anglicky a v angličtině (spolu)pracovat
  • chuť zapojit se do práce Ymky nejen v místě, ale i na celorepublikové, evropské či světové úrovni
  • schopnost přijímat nové věci a náročné výzvy
  • otevřenost
  • iniciativa
  • ochota se finančně podílet na své účasti v rozsahu 5 000 Kč za rok
  • doporučení ze své YMCA

V letech 2015/2016 se programu zúčastnilo 300 mladých vedoucích, včetně 2 členek YMCA DAP, Katky Čač Javůrkové a Patricie Pastorové.

Celosvětové setkání v srpnu 2016 se konalo v Thajsku, v Chiang Mai. Podívejte se na blog YMCA na cestách na příspěvek našich agentek. V roce 2015 proběhla reginonální školení ve Švýcarsku a také v rámci Global Weeku v Norsku. Světové setkání proběhlo v srpnu 2015 na Peace Boat, která plula z Jokohamy do Singapuru. Podívejte se na video a fotky z Peace Boat.  

V letech 2013/2014 se programu zúčastnily 2 členky YMCA DAP, Majda Rounová a Vlaď Vidláková.

Víte, že...?

Víte, že...?

Volejbal byl vynalezen roku 1895 Wiliamem G. Morganem z Holyoke YMCA v americkém státě Massachusetts.  (Více...)