YMCA Greenhill (Severní Irsko)

Outdoorové centrum YMCA Greenhill (Severní Irsko)

V rámci tohoto každoročního programu skupina dobrovolníků z různých zemí pracuje v outdoorovém YMCA centru v Severním Irsku se skupinami dětí a mládeže v aktivitách jako je lukostřelba, aktivity na lezecké věži, tzv. mělké boulderování v řece (shallow bouldering), kánoe, raft, lezecká stěna, lanové aktivity, orientační běh, zip line, slaňování, další výškové aktivity  a teambuilding (laser tag - běhání s laserovou pistolí po lese, průlez pavoučí sítí, tangram, různorodé hry apod.). V létě se skupina rozšiřuje o další dobrovolníky, kteří přijedou pomáhat jen na léto (viz krátkodobé zahraniční programy) 

Náplň práce: vedení jednotlivých outdoorových aktivit, vedení skupin, organizace, pomocné práce při úklidu, údržbě, v kuchyni, kancelářské práce v centru apod. 

Termín: 9-12 měsíců, nástupní data jsou vždy v lednu a září

 Požadavky:

  • Věk: 18 - 30 let
  • Jazyk: angličtina na komunikativní úrovni (B1-B2)
  • Schopnosti: potřebná je schopnost práce s dětmi/mládeží, předchozí zkušenosti z tohoto oboru jsou výhodou

V rámci pobytu je zajištěno:

  • ubytování
  • jedno teplé jídlo denně (večeře), zbytek jídel si dobrovolník hradí a vaří sám
  • úvodní zaškolení (5-6 týdnů)
  • kapesné

Dobrovolník si hradí sám cestu tam a zpět, cestovní pojištění + z kapesného část jídla

 green

green

 

Přihlášku a další informace k celoroční dobrovolné službě získáte nyní na ymca@ymca.cz.

Více na http://www.greenhill-ymca.org.

Postřehy z Greenhillu od dobrovolnic z předchozích let naleznete na blogu YMCA na cestách.

 

 

 

Greenhill pobřeží

 

 Co o Greenhillu napsala Lucie, která zde strávila deset měsíců v roce 2014:

Zachtělo se vám jet na zkušenou do zahraničí, chcete změnu, nebo se prostě jen chcete vydat za dobrodružstvím do cizí země? Pokud vám nevadí práce s dětmi a rádi se seznamujete s novými lidmi, jazykem a kulturou, pak je pro vás Greenhill správná volba. Můžete se zúčastnit letního kempu na 2 měsíce, nebo vyrazit hned na celý rok.

Ja zde strávila posledních 10 měsíců, které bych za nic nevyměnila. Naše práce spočívala v tom, že jsme každý den pracovali s dětmi a mládeží ve věku 6-18 let a prováděli jsme je aktivitami Greenhillu, jako je lukostřelba, lezecká stěna, zipline, bouldering a další. Na všechny aktivity jsme byli předem vyškoleni a strávili měsíc v intenzivním treninku.

Bydlela jsem s ostatními dobrovolníky z celého světa v jedné chatě se společnou kuchyni. Pokoje jsme tento rok sdílet nemuseli. Bylo zde vše potřebné. Dům i pokoje jsou vybaveny, a všechno vybavení  na túry, včetně spacáků a stanů si můžete v pohodě půjčit. Vařili jsme si sami, ale dostávali jsme kapesné 65 liber týdně, takže jsme se dobře najedli a ještě nám zbylo na cestování. Víkendy volné nejsou, ale i tak jsme měli dost času cestovat. Navíc dostanete měsíc dovolené. Z Newcastlu jezdí dost autobusů do Belfastu a Dublinu, a okolí Greenhillu je také překrásné. Každý den jsme měli krásný výhled na moře a z druhé strany výhled na hory.

Do Greenhillu jsme se všichni naprosto zamilovali. Zlepšili jsme si angličtinu a našli spoustu přátel z celého světa. Mohu jen doporučit!