Greenhill

Outdoorové centrum YMCA Greenhill (Severní Irsko)

V rámci tohoto každoročního letního programu skupina dobrovolníků z různých zemí pracuje v outdoorovém YMCA centru v Severním Irsku se skupinami dětí a mládeže v aktivitách jako je lukostřelba, kánoe, raft, lezecká stěna, lanové aktivity, orientační běh a teambuilding. 

Termín: červen - srpen (většinou 22.6.-31.8.)

 Požadavky:

  • Věk: 18 - 25 let
  • Jazyk: angličtina na komunikativní úrovni (B1)
  • Schopnosti: potřebná je schopnost práce s dětmi/mládeží, předchozí zkušenosti z tohoto oboru jsou výhodou

V rámci pobytu je zajištěno:

  • ubytování
  • jedno teplé jídlo denně (večeře), zbytek jídel si dobrovolník hradí a vaří sám
  • doprava do města během volných víkendů
  • úvodní zaškolení
  • kapesné

Dobrovolník si hradí sám cestu tam a zpět, cestovní pojištění + z kapesného část jídla

 Jak vypadá práce?

  • pracuje se v týmu, cca 10 mezinárodních dobrovolníků a 2 vedoucí (místní). 1-2 dobrovolníci jsou obykle Češi
  • Práce probíhá cca 8-16:30 5 dní v týdnu, víkendy jsou volné. Jeden z víkendů outdoorové centrum pro všechny dobrovolníky zaplatí víkend u irského moře
  • dobrovolník pomáhá „morning duties“ (navigace při parkování při příjezdu dětí, registrace, převod dětí z registrace na hřiště, hry s dětmi čekajícími na začátek programu na hřišti…), se samotným programem (outdoorové aktivity, dobrovolník je pozici pomocného lektora dobře vyškolen a zaučen) a se závěrečnými aktivitami (organizace při odjezdu dětí, zpětná vazba apod.)

green

green

 

Více o centru najdete na: http://www.greenhill-ymca.org.

Postřehy z Greenhillu od dobrovolníků, kteří Greenhill navštívili, naleznete na blogu YMCA na cestách.

 Přihlášku a další informace získáte nyní na ymca@ymca.cz.

 

 

 

Co o Greenhillu prohlásili dobrovolníci z minulých ročníků programu?

Terka z YMCA T.S., která zde strávila léto 2016:

Greenhill pobřeží

Léto v YMCA Greenhill utíká velmi rychle, zvláště když nemáte čas se nudit. A to na táboře plném outdoorových aktivit se 60 až 80 hlučícími dětmi opravdu nemáte. Během předchozích šesti týdnů jsme postupně zlepšovali náš kolektiv a spolupráci letních dobrovolníků. Jedna ne tak dobrodružná ale všemi oblíbená aktivita je pravidelný páteční nákup v obchodě Tesco. Seznámili se i s ostatními dobrovolníky, kteří tu tráví celý rok. Podnikli s nimi několik aktivit, jako byl společný výlet do Belfastu, fotbalový turnaj proti ostatním zaměstnancům YMCA nebo kvíz o naších mateřských zemích. Zlepšili naši schopnost porozumět dětem mluvícím anglicky velmi rychle. Uvedli v praxi naše nabyté znalosti z tréninku a poznali krásy nejen okolní krajiny při výletech s dětmi do přírody. Nicméně pomalu ale jistě se začíná projevovat částečná únava, která je ale zároveň velmi dobře kompenzovaná množstvím zážitků, takže tím se velmi rychle dorovnává.

Jedním z vrcholných zážitků byl víkend strávený na severním pobřeží Severního Irska. Další skvěle strávený čas během našeho dvouměsíčního pobytu, kde jsme nabrali síly do dalších týdnů.  V pátek odpoledne jsme se vydali na cestu. Tříhodinová cesta se nezdála ani tak dlouhá, když jsme ji strávili povídáním a vtipkováním s lidmi, které máme rádi. V kempu jsme si postavili stany již téměř ve tmě, jeden stan měl rozměry padáku, tak jsme ho přejmenovali na palác, načež se ukázalo, že některé vnitřní části chybí a tak byl nakonec jen pro 2 lidi, později se dovnitř pod plachtu vešel ještě jeden stan – a to není překlep, opravdu jsme měli stan ve stanu, tomu říkáme luxus Severního Irska. Druhý den jsme navštívili turisticky oblíbené cíle - Carrick a rede – lanový most, Giant ´s Causeway – oblast se sloupcovým čedičem na pobřeží a Dark Hedges – ulici lemovanou nádherně spletitými stromy, známou hlavně díky seriálu Game of Thrones. Scenérie na severním pobřeží jsou opravdu úžasné.

A co napsali naši další dobrovolníci, Tereza v roce 2015:

Greenhill 2015

Přemýšlím, jak nejlépe vystihnout slovy mé malé velké dobrodružství, které jsem měla tu možnost prožít právě v Greenhillu. Strávila jsem zde celé léto, a i když se to zprvu nezdálo, bylo to mé nejlepší léto v životě!

Na dva a půl měsíce jsem se spolu s ostatními dobrovolníky z různých koutů světa stala vedoucí summer campu v National Outdoor Centre YMCA Greenhill v Severním Irsku. Každý týden jsme měli na starost zhruba desetičlennou skupinku dětí, kterou jsme prováděli různými outdoorovými aktivitami, bavili je písněmi do nepohody a snažili se vytvářet příjemné prostředí, aby si to co nejvíce užily. Kromě práce s dětmi, na kterou jsme byli předem vyškoleni, jsme si vyzkoušeli spoustu doprovodných prací jako například práce na registraci nebo řízení dopravy s vysílačkami. Pracovníci Greenhillu k nám byli nesmírně laskaví a milí, vděčni za každou pomoc, a tak jako my jsme se snažili vytvářet nezapomenutelné léto pro děti, oni se zase snažili udělat 

 

 

Co o Greenhillu napsala Adéla, která zde strávila léto 2011:

Přemýšlíte o zahraniční zkušenosti, nevadí vám práce s dětmi a nebojíte se seznamovat s novými lidmi a kraji? Jeďte do Greenhill! Greenhill je outdoorové centrum YMCA, které sídlí v severním Irsku v Newcastlu. Každý rok přijímají dobrovolníky na celý rok, půl roku a nebo na dva měsíce. 

Já zde strávila minulé léto jako vedoucí summer campu a všem to můžu jen doporučit! Naše práce, práce okolo letního tábora spočívala v tom, že jsme každé ráno přebrali od rodičů děti, které byly ve věku od 6 do 14 let a prováděli je aktivitami Greenhillu, na což jsme předtím byli vyškoleni, hráli s nimi hry v časech, kdy neprobíhaly aktivity a ve čtyři hodiny jsme je unavené a zablácené rodičům předali zpátky.

Bydleli jsme s s ostatními vedoucími ve dřevěné chatě na pokojích, které jsme sdíleli ve více lidech. Bylo zde vše potřebné, včetně kuchyně a wifi. Pokoje byly také vybaveny, spacák není nutný, ale pokud chcete kamkoliv vyjet, je praktické ho mít. Vařili jsme si sami, ale dostávali jsme dostatečně vysoké kapesné (69 liber týdně) z čehož jsme se bohatě najedli a byli jsme i schopní něco našetřit. Zbylé peníze jsme užili na cestování. Víkendy jsou totiž volné, a z Newcastelu jedou autobusy do Belfastu (30 km) i do Dublinu (140 km), navíc jsme měli týden volna, takže jsme se mohli podívat i někam dále. I okolí Greenhill je krásné, samo centrum je v národním parku Slieve Donard, na úpatí stejnojmenné hory. 

Z Greenhill jsme všichni byli zcela nadšení. Procvičili jsme angličtinu, skvěle si užili léto a našli mnoho kamarádů ze všech koutů světa. Takže neváhejte!

Řekli o YMCA...

Řekli o YMCA...

„YMCA se přeorganisovala na mocného činitele v životě praktickém i ve správě státu a obce. Neznám lepší příležitosti pro investování peněz, která bezpečněji a hojněji se vrátí, nežli ona investice, jež pomáhá bližnímu.“ 

William Howard Taft, 27. prezident Spojených států amerických (ve funkci 1909-1913).