Dobrovolníci v YMCA

Volunteers for Europe 

vfe1

VfE je výměnný dobrovolnický program YMCA Europe, v rámci kterého YMCA vysílá a hostí dobrovolníky z YMCA. Využívá existující síť sdružení YMCA po celé Evropě a nabízí široké spektrum hostitelských projektů (především však zaměřených na práci s dětmi a mládeží). Cílem programu je vzájemná výměna a obohacení o nové nápady, zkušenosti a přístupy na straně dobrovolníka i hostitelské YMCA. Dobrovolníkům by mělo být 17 a více let a měli by mít zkušenost z práce v YMCA. Program VfE je v současné době financován díky programu EVS Erasmus+ a vztahují se na něj stejné podmínky jako u Evropské dobrovolné služby.

V pravém menu naleznete pravidelné krátkodobé i dlouhodobé projekty VfE mimo rámec EVS - YMCA Lakeside, Greenhill, Romford a Oslo.

Aktuální nabídku hostitelských projektů EVS v zahraničních YMCA naleznete zde (podrobnosti na ymca@ymca.cz):

 

 YMCA Bournemouth v Anglii nabízí dobrovolnická místa na 1 rok od září 2018. Aktuálně volné místo v oblasti sociální bydlení a pastorační péče, podrobnosti ZDE. Kontaktujte ymca@ymca.cz,  CV v AJ a motivační dopis psaný pro konkrétní pozici. Hlaste se co nejdříve! Komunikativní AJ, předchozí zkušenost z práce s mládeží v YMCA, vysoká motivovanost.

 

 YMCA Coventry Warwickshire v Anglii hledá dobrovolníka na 1 rok od září 2018. Náplň práce: pomoc s údržbou zahrady, ve které fungují různé sociální programy pro mládež, spolupráce na organizaci akcí, programů - semináře, teambuildingy, sporty. Komunikativní znalost AJ. Výhodou předchozí zkušenost ze sportovních aktivit v YMCA. CV a motivační dopis pošlete do konce ledna 2018 na Scott.neely@ymca-cw.org.uk

 

German YMCA v Londýně nabízí 2 dobrovolnická místa od července nebo od září 2018 na 1 rok. Práce ve volnočasových a vzdělávacích aktivitách YMCA pro seniory, mládež i děti se speciálními vzdělávacími potřebami. Více zde. Podmínkou je komunikativní znalost angličtiny a němčiny. CV a motivační dopis zasílejte na vps@german-ymca.org.uk do konce ledna 2018.

 

 CVJM Göttingen v Německu nabízí dobrovolnické místo od srpna/září 2018 na 1 rok. Práce s dětmi od 1 do 3 let v menších skupinách v denních i celotýdenních cyklech. Podmínkou je zkušenost z YMCA, motivace pro práci s malými dětmi a chuť naučit se německy. CV a motivační dopis zasílejte na ymca@ymca.cz  nejlépe do konce února 2018.

 

 KFUM - KFUK v Dánsku nabízí 2 dobrovolníkům místo od září 2018 do června/července 2019. Pomoc při volnočasových a kulturních akcích a aktivitách pro děti a mládež, Ten Sing/Tween Sing, tábory, kroužky. Podmínkou předchozí zkušenost s YMCA a základní AJ. CV a motivační dopis posílejte nejlépe do konce ledna 2018 na mbo@kfum-kfuk.dk

 

YMCA na Slovensku nabízí 3-6 dobrovolnických míst od září 2018 na 1 rok v YMCA NesvadyYMCA Revúca - Jelšava a YMCA Liptovský Mikuláš  ve školkách, družinách a klubech. CV a motivační dopis zasílejte nejlépe do konce února 2018 na ymca@ymca.cz.   

 

 

YMCA Bath Group v Anglii (sdružení Ymek v Bathu, Bristolu, Wiltshiru a Gloucestershiru) nabízí 3 místa dobrovolníkům (17-30 let) z YMCA od září 2018 na 1 rok. Práce ve volnočasových aktivitách v YMCA školkách, ve školních klubech a družinách, v komunitních centrech YMCA. Základní AJ podmínkou. Co za to: ubytování a strava v YMCA hostelu, cestovné, kapesné, pojištění, jazykový kurz. Hlaste se od 1.7. do 30.9.2017 na volunteering@bathymca.co.uk, pošlete CV, motivační dopis a kontakt na YMCA v ČR jako vysílající organizaci.

 Víte že...?

Víte že...?

Basketbal vymyslel v roce 1891 Kanaďan James Naismith ze sportovní školy YMCA ve Springfieldu v americkém státě Massachusetts.  (Více...)