Lakeside

 

Outdoorové centrum YMCA Lakeside (Anglie)

KDY: únor - listopad, minimálně 2 měsíce 

lakeisde day camp crew

VĚK: minimálně 18 let

JAZYK: komunikativní angličtina

YMCA Lakeside nabízí od února do listopadu možnost pracovat jako dobrovolník v outdoorovém centru umístěném uprostřed lesů u velkého jezera Windermere. Náplní dobrovolnické práce je buď práce v kuchyni nebo úklid pokojů a společných prostor či technické práce a údržba. Na oplátku nabízí YMCA Lakeside ubytování, jídlo a kapesné 45 liber týdně. Dobrovolník si sám hradí cestu tam a zpět a pojištění. Minimální délka pobytu je 2 měsíce!

Ideální zkušenost pro studenty (ale nejen pro ně), kteří se chtějí zdokonalit v angličtině, okusit britskou kulturu a strávit pár měsíců na krásném místě s dalšími dobrovolníky z Velké Británie i z Evropy. Outdoorové centrum se nachází v odlehlejší části Lake Districtu, okolí je ideální pro víkendové pěší túry.  

lakeside autumn

Na program není možné se hlásit samostatně bez kontaktování YMCA v ČR!

Více informací ZDE.

Přečtěte si, jak Lakeside hodnotí účastníci z let 2016 a 2017 na blogu YMCA na cestách nebo níže:

Měly jsme to štěstí strávit červenec, srpen a září v Lakeside. Naše první dojmy si příliš nevybavuji, protože je velice brzy zastínila každodenní skvělá nálada a nadšení z toho místa. „Kolegové" z práce byli úžasní lidé, pomohli, jak mohli a zažili jsme spoustu legrace. Po práci jsme se většinou potloukali po areálu nebo jezdili do města. Byly to ty nejlepší prázdniny. :-) Děkujeme!

Klára a Týna

V YMCA Lakeside jsem strávil téměř tři měsíce a rozhodně nelituji, že jsem se přihlásil. Adaptace v anglicky mluvícím prostředí mi chvíli trvala, ale je pravda, že zdejší pracovníci jsou na ty divně mluvící lidi ze srdce Evropy zvyklí. Jak pracovníci, tak instruktoři jsou v tomto ohledu velice přátelští a chápaví. Moje pracovní pozice byla International Volunteer. Pod tento titul bylo možné schovat úkoly, které byly zrovna potřeba udělat např. úklid, pomoc v kuchyni, sekání trávy atd. Rozhodně nic náročného. Pracoval jsem 5 dní v týdnu, takže víkendy jsem měl volné na vlastní aktivity.  Instruktoři každý víkend jezdili na různé akce od turistických výletů až po návštěvy „restauračních zařízení“ ve městě. Jediným problémem v tomto kontextu byla doprava. Nejbližší autobusová zastávka byla 50 min. chůze. Takže pokud jste chtěli do města a zrovna někdo tím směrem nejel, čekal vás pěkný výlet na zastávku. Ovšem nenechte se zmást, okolí kolem je nádherné a je co navštěvovat. Hory, jezera, krásná příroda, historické památky, to vše zde najdete. Jen „civilizace“ je vzdálenější. Možná drobným šokem pro mě bylo jídlo. Rozhodně nejsem vybíravý a nemám problém sníst cokoli. Ovšem po 3 měsících tradiční anglické snídaně (vajíčko, slanina, párky, fazole, toast), vám začíná chybět jídlo, na které jste zvyklí. Samozřejmě jsem si mohl nakupovat vlastní, ale jak jsem zmínil, doprava do města byla komplikovanější a hlavně ceny byly oproti ČR trochu vyšší. Pro shrnutí, tento pobyt jsem spíše bral jako zkušenost než brigádu. Máte možnost potkat lidi z ostatních anglicky mluvících zemí než jen z Anglie (Austrálie, Nový Zéland). Pokud pracujete v přátelském kolektivu lidí, je jedno jakou práci děláte.

Jan, léto 2015

 

Diář YMCA 2022

Diář YMCA 2022

Info o akcích najdete v Aktualitách.