Lakeside

 

Outdoorové centrum YMCA Lakeside (Anglie)

KDY: únor - listopad, minimálně 2 měsíce 

lakeisde day camp crew

VĚK: minimálně 18 let

JAZYK: komunikativní angličtina

YMCA Lakeside nabízí od února do listopadu možnost pracovat jako dobrovolník v outdoorovém centru umístěném uprostřed lesů u velkého jezera Windermere. Náplní dobrovolnické práce je buď práce v kuchyni nebo úklid pokojů a společných prostor či technické práce a údržba. Na oplátku nabízí YMCA Lakeside ubytování, jídlo a kapesné 45 liber týdně. Dobrovolník si sám hradí cestu tam a zpět a pojištění. Minimální délka pobytu je 2 měsíce!

Ideální zkušenost pro studenty (ale nejen pro ně), kteří se chtějí zdokonalit v angličtině, okusit britskou kulturu a strávit pár měsíců na krásném místě s dalšími dobrovolníky z Velké Británie i z Evropy. Outdoorové centrum se nachází v odlehlejší části Lake Districtu, okolí je ideální pro víkendové pěší túry.  

lakeside autumn

 

Na program není možné se hlásit samostatně bez kontaktování YMCA v ČR!

Více informací ZDE.

 Přečtěte si, jak Lakeside hodnotí bývalí účastníci na blogu YMCA na cestách nebo níže:

Měly jsme to štěstí strávit červenec, srpen a září v Lakeside. Naše první dojmy si příliš nevybavuji, protože je velice brzy zastínila každodenní skvělá nálada a nadšení z toho místa. „Kolegové" z práce byli úžasní lidé, pomohli, jak mohli a zažili jsme spoustu legrace. Po práci jsme se většinou potloukali po areálu nebo jezdili do města. Byly to ty nejlepší prázdniny. :-) Děkujeme!

Klára a Týna

 

 

 

V YMCA Lakeside jsem strávil téměř tři měsíce a rozhodně nelituji, že jsem se přihlásil. Adaptace v anglicky mluvícím prostředí mi chvíli trvala, ale je pravda, že zdejší pracovníci jsou na ty divně mluvící lidi ze srdce Evropy zvyklí. Jak pracovníci, tak instruktoři jsou v tomto ohledu velice přátelští a chápaví. Moje pracovní pozice byla International Volunteer. Pod tento titul bylo možné schovat úkoly, které byly zrovna potřeba udělat např. úklid, pomoc v kuchyni, sekání trávy atd. Rozhodně nic náročného. Pracoval jsem 5 dní v týdnu, takže víkendy jsem měl volné na vlastní aktivity.  Instruktoři každý víkend jezdili na různé akce od turistických výletů až po návštěvy „restauračních zařízení“ ve městě. Jediným problémem v tomto kontextu byla doprava. Nejbližší autobusová zastávka byla 50 min. chůze. Takže pokud jste chtěli do města a zrovna někdo tím směrem nejel, čekal vás pěkný výlet na zastávku. Ovšem nenechte se zmást, okolí kolem je nádherné a je co navštěvovat. Hory, jezera, krásná příroda, historické památky, to vše zde najdete. Jen „civilizace“ je vzdálenější. Možná drobným šokem pro mě bylo jídlo. Rozhodně nejsem vybíravý a nemám problém sníst cokoli. Ovšem po 3 měsících tradiční anglické snídaně (vajíčko, slanina, párky, fazole, toast), vám začíná chybět jídlo, na které jste zvyklí. Samozřejmě jsem si mohl nakupovat vlastní, ale jak jsem zmínil, doprava do města byla komplikovanější a hlavně ceny byly oproti ČR trochu vyšší. Pro shrnutí, tento pobyt jsem spíše bral jako zkušenost než brigádu. Máte možnost potkat lidi z ostatních anglicky mluvících zemí než jen z Anglie (Austrálie, Nový Zéland). Pokud pracujete v přátelském kolektivu lidí, je jedno jakou práci děláte.

Jan, léto 2015

Kdybych měl nějak stručně shrnout klady a zápory tohoto místa, tak mě potěšilo rozhodně chutné jídlo, všeobecná přívětivost zdejších lidí, příroda je tu krásná a čistá, nesčetně možností na odreagování po práci: projížďky v kánoích po jezeře, procházky po okolí, canyoning, jeskyňaření..., V dobách kdy tu zrovna nejsou návštěvníci a není co dělat, lidi tu hromadně odpočívají při čaji, nebo se dovádí ve vodě, což je chytře ošetřeno pojmem trénink osazenstva, před týdnem jsme tu takhle u břehu blbli celé dva dny a nikomu to nevadilo : ) Na druhou stranu moc nepotěší zdejší byrokracie (na všechno je tu formulář) a posedlost pravidly, s tím je však třeba se smířit, když se někam jede. Dále za cenu jednoho zdejšího piva bych si doma pořídil pět lepších, sednout do hospody na jedno točené tu totiž přijde v přepočtu na 100 korun. Celkově však rozhodně stojí za to sem jet! :-)

Pavel

 

Řekli o YMCA...

Řekli o YMCA...

„YMCA se přeorganisovala na mocného činitele v životě praktickém i ve správě státu a obce. Neznám lepší příležitosti pro investování peněz, která bezpečněji a hojněji se vrátí, nežli ona investice, jež pomáhá bližnímu.“ 

William Howard Taft, 27. prezident Spojených států amerických (ve funkci 1909-1913).