Youth Peace Network

ypn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Youth Peace Network je program, který každoročně pořádá YMCA of Greater Vancouver v Kanadě. Nabízí desítkám dobrovolníků z řad vedoucích z partnerských ymek po celém světě strávit tři měsíce na táboře v Elphinstone, ale také v samotné YMCA of Greater Vancouver a být nejen součástí mezinárodního týmu vedoucích ale také blíže poznat prostředí neziskového sektoru v Kanadě a fungování YMCA ve světě.

Program je zaměřen na rozvoj dovedností a znalostí vedoucích a pracovníků s mládeží v oblastech leadership, intercultural communication, conflict resolution. Účastníci vytváří mezinárodní síť vedoucích v YMCA. Jako dobrovolníci spolupracují na mezinárodních aktivitách na táboře YMCA Camp Elphinstone.

Zájemce o program musí:

  • být dobrovolníkem, zaměstnancem nebo členem YMCA
  • být tvůrčí, motivovaný pro práci v mezinárodním prostředí, zodpovědný, flexibilní
  • mít předchozí zkušenost z práce s dětmi a mládeží
  • být ve věku 19 - 30 let
  • být schopen domluvit se anglicky
  • získat podporu své národní i místní YMCA

Co za to: cesta, ubytování, strava a menší kapesné hrazeno.

Podrobnosti o programu YPN naleznete zde, blog o YPN 2017 zde.

Podívejte se na motivační video z minulých let. 

Přihlášku na léto 2018 získáte na ymca@ymca.cz od 6.11. do 13.12.2017. 

Přečtěte si, co v roce 2015 zažila v Kanadě Diana Šmídová, 23 let, dobrovolnice z YMCA DAP. 

Tak schválně, co víte o Kanadě? 

Že jedí javorový sirup a po lese jim běhají medvědi? To je pravda! Ale Kanada toho má mnohem víc!Tak schválně, co víte o Kanadě?

Kanada je především velice multikulturní země. Je otevřená lidem různých národností, a co víc, tuto rozdílnost Kanada podporuje a tvrdě pracuje na tom, aby mohli všichni pokojně žít vedle sebe. A to je přesně hlavní důvod, proč program Youth Peace Network vznikl.

Co je to YPN?

Program YPN je postaven na základní myšlence podrobně poznat různé kultury a rozdíly mezi různými státy a národy z celého světa. Zní to zajímavě? Zajímavé to je! A přináší to hlavně moře zábavy, zážitků, dobrodružství, nových přátel a dovedností!

Co tam budete dělat?

Program je nejvhodnější pro mladší vedoucí cca do 22 let, kteří chtějí zažít léto jinak a strávit 3 měsíce na dětském táboře v nádherné kanadské přírodě. Tábor Elphinstone je úplně jiný než tábory české. Areál se nachází na nádherném Slunečném pobřeží a nabízí desítky aktivit na vodě i na zemi - od lanového parku přes lukostřelbu až po plachtění či paddleboarding. Tábor je plný energie a nadšení, pořád se něco děje a pořád se zpívá. Na druhou stranu zde fungují přísnější pravidla, ale to jen pro to, aby všichni zůstali v bezpečí. A to je při návštěvnosti cca 300 dětí najednou pochopitelné. Během tří týdnů školení vás však na vše připraví a pak už se můžete plně ponořit do péče o děti všech věkových kategorií. Můžete se dostat i k práci s dětmi např. s diabetem či neviditelnými poruchami (ADHD, autismus apod.). Určitě se nebojte jakoukoli příležitost chytit za pačesy, vše zvládnete a budete překvapeni, kolik se toho naučíte. Tyto 3 měsíce vám dají opravdu hodně a YMCA ve Vancouveru je hodně štědrá a vstřícná. Zlepšíte se v angličtině, poznáte novou zemi a mnoho mladých lidí z celého světa, kteří vám přiblíží svou kulturu. Vancouverská YMCA jde však ještě dál, abyste Kanadu poznali ze všech úhlů. Většinu času trávíte v přírodě, ale kromě toho vás čekají i 3 týdny přímo v centru Vancouveru, jeden víkend v kanadské rodině. Během tzv. learning weeku budete mít možnost navštívit nejrůznější instituce a neziskové organizace z oblasti vašeho zájmu. Ať už se zajímáte o životní prostředí, sociální práci, fundraising či právo, naučíte se toho opravdu hodně nového. Jeden týden také strávíte na táboře v tzv. global roomu, kam za vámi budou chodit skupinky dětí a vy je budete učit o světě. Budete si s nimi povídat o České republice, zahrajete si s nimi české hry či zatančíte mazurku.   

YPN jsou zkrátka 3 měsíce, na které nezapomenete, a co do nich vložíte, to si z nich několikanásobně odnesete.

A co volný čas a finance?

Připravte se na to, že být vedoucím na tomto táboře je náročné. Máte jen jeden den v týdnu volno a během týdne jen každý druhý den pár hodin. Občas se budete cítit unavení, ale tím víc vás to posílí! Co se týče financí, vše je pro vás hrazené včetně drobného kapesného. Pokud však budete chtít poznávat Kanadu a užívat si ji se vším všudy, připravte si svoje úspory. Tuto investici ale mohu jedině doporučit!

Diana

Řekli o YMCA

Řekli o YMCA

 "YMCA byla pro můj život zásadním stabilizačním kamenem."

(Jan Přeučil, herec)