YMCA European Staff Conference 2022

YMCA European Staff Conference 2022

17.10.2021 , Datum akce: 27.04.2022

Ve dnech 27.4.-1.5.2022 se bude konat další ročník celoevropské konference pro zaměstnance, sekretáře a předsedy jednotlivých Ymek. Přesunuta byla kvůli cestovním omezením na toto datum z původně plánovaného termínu v září 2021.

Cílem této konference je vytvořit pro všechny účastníky inspirativní prostředí, kde se během zajímavých přednášek a volitelných workshopů dozví zajímavé věci, které pak budou moci použít ve své práci, poslechnou si zajímavý inspirativní příběh kolegů, který je třeba namotivuje k něčemu novému, společně nahlédnou do prostředí švédské Ymky a jejích aktivit, připomenou si hodnoty a společné základy hnutí YMCA. Zároveň si společně užijí kvalitní čas (např. během výletů, odpočinku, neformálního večerního programu, volitelných sportovních aktivit…), seznámí se se svými kolegy v zahraničí a budou se moci inspirovat navzájem. Konference proběhne v Kärsögården nedaleko Stockholmu ve Švédsku, hlavním jazykem bude angličtina. Cena této konference pro jednoho účastníka, která zahrnuje program, ubytování, jídlo, veškeré výlety a exkurze, je celkem 4800 SEK (cca 12 300 Kč) + doprava.

 

Hlavními tématy letošní konference jsou „Sustainability and resilience on both organisational and personal levels“, které se zaměří hlavně na téma identity, věrnosti Ymky svému poslání, aktuálnosti aktivit a zdraví organizace i fyzické a mentální zdraví jejích členů. Během zajímavého programu jednotliví ymkaři získají mimo jiné i nové tipy na organizaci aktivit, naučí se nové aktivity a hry do svých programů, dozví se o nových možnostech, jak organizovat online programy pro děti a mladé, dozví se něco o historii a poslání Ymky i o tom, jak motivovat sebe, dobrovolníky ve své Ymce, a jak nevyhořet, dozví se tipy, jak spravovat majetek Ymky a jak získávat finanční prostředky na své aktivity, a společně se zamyslí nad tím, co dělat, aby naše aktivity byly stále relevantní a odpovídaly potřebám dnešní doby.

Zatím je plánováno, že konference proběhne osobně, ale pokud by omezení cestování nadále trvalo, je připravován náhradní dvoudenní online program. Zda proběhne konference osobně nebo online, bude rozhodnuto nejpozději v únoru 2022.

Více informací a formulář pro předběžnou registraci najdete zde. Na poslední konferenci se z ČR připojilo deset účastníků z našich řad. Pro účastníky zvažujeme finanční podporu, její výše max. ve výši 30 % nákladů na konferenci se ještě bude měnit podle počtu zájemců. Prosím, zamyslete se, zda byste měli o tuto konferenci zájem vy, nebo někdo z vašich členů, a v případě zájmu kontaktujte zahraničního sekretáře Sáru Dzvonikovou na ymca@ymca.cz.

 

Archiv aktualit

Víte že...?

Víte že...?

Mezi ymkaři byli tři nositelé Nobelovy ceny míru - Henry Dunant (jeden ze spoluzakladatelů Světové aliance YMCA), John R. Mott (prezident Světové aliance YMCA) a Martti Ahtisaari (bývalý finský prezident, vedl sportovní výukové středisko YMCA v Pákistánu).  (Více...)