Setkání YMCA 2022

Autor: -jvh- <jvh(at)centrum.cz>, Téma: 02/2022, Vydáno dne: 27. 05. 2022

aneb Po letech zase spolu

Konečně! Po dvouleté vynucené pauze jsme se opět mohli setkat na tradiční ymkařské akci Setkání YMCA na Masarykově táboře na Sázavě u Soběšína.


Asi hlavní dojem, který byl na všech zúčastněných znát od první minuty... že se už nemohli dočkat. A stálo to za to! Počasí nám přálo – menší noční vichřice, stržená provizorní střecha z nové stavby a vyvrácené dva velké stromy přes cestu před táborem se nepočítají. :-) Program byl tradiční – na který se všichni těší a přesto v něm bylo jako vždy několik překvapení. V pátek večer byli oceněni Dobrovolníci roku 2021 a také 2 zasloužilí ymkaři – Andrea Gröschlová a Daniel Kuc, se kterým je rozhovor na jiném místě tohoto čísla.

Sobotní program nabídl řadu paralelních aktivit - volejbalový turnaj, čokoládový workshop, vyrábění peněženek s krabic od mléka YMCA, povídání o fungování humanitární pomoci, lanové aktivity (bravo stavěcí parto z YMCA Sever!), představení knížky Boží wifi, deskové hry... zkrátka pestrá nabídka, jak je to pro YMCA charakteristické.

Odpoledne bylo ve znamení Soběšínského pětiboje, kdy pod velením nenahraditelného Lukáše Kuce zápolilo 8 družstev o prestižní trofej, ale především o radost a zábavu... a každý si kus urval. Obzvláště poslední tajná disciplína – viz poslední foto, byla velmi vtipná... pokud si říkáte – co to tam ti lidé dělají, nechte si to povyprávět některým z přímých účastníků.

Večer jsme se sešli u Ohně velké rady, kdy po jeho slavnostním zapálení a zpěvech byly vyhlášeny výsledky soutěží, předány diplomy, ceny a pohár. Po večerním zamyšlení a prohlášení ohně za neslavnostní došlo i na noční opékání husinecké party.

Nedělní bohoslužba přítomné vyzvala k odpovědnému nakládání s mocí, která byla každému z nás dána a děti vytvořily parádní 3D obrázky Jana Křtitele vztahující se k základnímu textu bohoslužby. Závěrečné společné foto, hodnocení, oběd, balení a hurá (no nechtělo se nám) domů... Takže zase za rok!

Díky všem za účast a spolupráci na programu!

Jaroslav V. Hynek, YMCA v ČR, foto: autor textu a Julie Bergerová

PS: I na jiných stránkách tohoto čísla můžete narazit na fotky z letošního Setkání, včetně titulky. Další fotky najdete na www.ymca.cz v sekci Fotogalerie.