Každoročně řeší řada rodičů, jak zajistit dětem zajímavý letní program, který bude děti bavit, na kterém se budou cítit dobře a na který budou vzpomínat celý život. Co je ale u takového výběru nejdůležitější? Zaměření programu, osobnost hlavního vedoucího nebo typ ubytování? S rozhodováním přichází na pomoc YMCA v České republice, organizace s více než stoletou tradicí v pořádání táborů. Její projekt Jak vybrat tábor nabízí přehledný seznam kritérií, na které je dobré se zaměřit.

„Každé dítě by mělo prožít léto tak, aby se domů vracelo plné nových dojmů, přátelství a zážitků, které nejen vyplňují volný čas, ale rozvíjejí jeho osobnost“, říká Vojtěch Rálek, generální sekretář YMCA v ČR. „Zorientovat se v dnešní široké nabídce táborů pořádaných jak tradičními organizacemi, tak volnočasovými agenturami, ovšem nemusí být pro každého snadné. Proto jsme sestavili několik rad, vlastně jakési patero podmínek, které má každý správný tábor splňovat.“

Je to například důvěryhodný pořadatel, nejlépe s dobrými referencemi vašich přátel nebo dostatečně zkušený v pořádání táborů, kvalifikovaní a zkušení vedoucí, pestrý program nebo otevřená komunikace organizátora.

Součástí projektu je seznam kritérií, dostupných na webu jakvybrattabor.cz, i videa, na kterých sami rodiče z YMCA představují svůj pohled, své hlavní pravidlo, podle kterého tábor pro své dítě vybírají. Spektrum pohledů doplňují názory odborníků, terapeutů a psychologů, osvětlujících přínosy letních táborů nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče.

Příjemné prázdninové léto Vám přeje YMCA.